Skosy podwieszanych sufitów, a także dwa rodzaje podłóg, symbolicznie wydzielają strefy: kuchenną i salonową. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Skosy podwieszanych sufitów, a także dwa rodzaje podłóg, symbolicznie wydzielają strefy: kuchenną i salonową. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
14 sty 2009 17:58

Jak urządzić przytulny pokój? Nasz pomysł

Wnętrze pokoju dziennego nie uległo modom ani innym chwilowym wpływom. Nie przytłacza nadmiarem, nie jest agresywne stylistycznie. Naturalność i harmonia to jego atrybuty. Każdy poczuje się tu dobrze.

Salon, z założenia miał być centrum życia towarzyskiego. Otwarty na jadalnię i kuchnię w naturalny sposób sprzyja zapraszaniu znajomych. A kiedy przestrzeń się zaludni, można jednocześnie przygotowywać w kuchni kolację i prowadzić rozmowę.

Podręczny bar

Bar w takich sytuacjach sprawdza się znakomicie – wyeksponowany za pomocą podwieszanego sufitu, a jednocześnie odbijający jego formę (w kształcie rombu), zawsze jest w centrum wydarzeń. Służy do serwowania frykasów i krótkich pogawędek przy ulubionym trunku. Umowny podział stref funkcjonalnych dokonuje się na podłodze, za sprawą użytych materiałów.

W salonie mamy ciemne drewno egzotyczne, które koresponduje z frontami szafek kuchennych, a także stołem w strefie jadalnianej. Natomiast w kuchni i w holu, który jest jej naturalnym przedłużeniem, ułożono jasny gres polerowany.

Zastosowane oświetlenie pięknie uwydatnia jego lśniącą powierzchnię. Z gresową podłogą doskonale komponują się ścianki dekoracyjne, wyłożone gipsowymi odlewami, zręcznie imitującymi naturalny kamień.

Kącik wypoczynkowy

Strefa wypoczynkowa została stworzona do niekończącego się leniuchowania. Wypełniają ją trzy (!) miękkie kanapy i duży, wygodny fotel. A kiedy jeszcze dodamy do tego rytmy ulubionej muzyki, płynące z ulokowanych w pobliżu głośników – stan relaksu pochłonie nas całkowicie. (Gasimy też wszystkie górne lampy, dyskretne światło halogenów przy barze i w przedpokoju, zupełnie wystarczy).

Pojawiające się w wielu miejscach, różnego rodzaju oświetlenie, dostosowuje się do wszystkich sytuacji domowych – jasne do czytania, nastrojowe do drzemki lub intymnej rozmowy...

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-07-12 14:17:13

  nie podobają mi się szare meble. Reszta super
 • taka jedna, 2011-07-06 20:59:41

  Zestaw wypoczynkowy w ogóle nie pasuje, poza tym za dużo kamienia.
 • Gość, 2010-07-24 18:23:11

  Jak dla mnie za dużo mebli w salonie, ciasno, poaz tym. b.ładnie • Domatorka, 2009-05-26 19:22:15

  Miły dla oka salon. Wszystko zgrane i zwyczajnie - ładne. Wszystko z wyjątkiem kształtu kanapy - ale to rzecz zupełnie subiektywna

POLECAMY W SERWISACH