Projekt: Magdalena Smyk. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Projekt: Magdalena Smyk. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
10 wrz 2016 08:43

Jasny salon - 10 wnętrz z polskich domów

Salon pełen światła, jasnych kolorów i odbijających światło powierzchni to idealne miejsce do odpoczynku.

Jeżeli wasz salon jest pomieszczeniem któremu brakuje światła, spróbujcie zastosować kilka prostych trików, aby rozjaśnić wnętrze.

Na początek należy sprawdzić, które elementy wystroju w najwyższym stopniu decydują o tym, że w pomieszczeniach jest ciemno. Warto zastanowić się co zmienić, aby wnętrze naszego salonu nabrało blasku. Być może wystarczy wpuścić więcej naturalnego światła albo zmienić zasłony wybierając takie ze zwiewnej i przepuszczającego światło tkaniny.  Jeżeli planujecie bardziej zdecydowaną metamorfozę, to zamiast starej meblościanki wybierzcie zabudowę z lakierowanego na jasny kolor MDF-u na topie niezmiennie jest biel i szarości. Jeśli ten etap przyjdzie z łatwością, dalej będzie już tylko przyjemniej i… jaśniej!

Kolejnym krokiem do rozjaśnienia wnętrz jest przemalowanie koloru ścian na jaśniejszy. Nie zawsze trzeba wybierać tradycyjną i czasem nudną biel! Na topie są niezmiennie wszelkie odcienie szarości. Warto także poeksperymentować z naturalnymi, ciepłymi barwami, takimi jak beże, czy delikatne jasne brązy. W tym sezonie najmodniejsze są jasne kolory pastelowe.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH