Jasny salon utrzymany w bieli urozmaicają szara kanapa i dodatki w kolorze pudrowego różu. Projekt: Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Jasny salon utrzymany w bieli urozmaicają szara kanapa i dodatki w kolorze pudrowego różu. Projekt: Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
02 paź 2017 12:40

Jasny salon: 20 wnętrz z polskich domów

Jasny salon, szczególnie z dominacją bieli, beżów i szarości, to rozwiązanie niezwykle eleganckie, ponadczasowe - i z tego względu - wciąż popularne w polskich domach.

Biel sprawia, że wnętrze wydaje się czyste i jasne. W duecie z czernią zachwyca klasyczną elegancją. Jest też doskonałym tłem dla pasteli i wyrazistych kolorów. Podkreśla szlachetność złota i drewna. Dlatego w tak wielu polskich domach znajdziemy białe ściany i meble.

W ostatnich latach również kolor szary zyskał na popularności i nic nie wskazuje na to, aby to się zmieniło. Przestał kojarzyć się z nudą i wyłącznie loftowymi, betonowymi wnętrzami. Szarości stanowią doskonałe tło jako ściany. Pięknie komponują się z wyrazistymi barwami i wyrazistymi dodatkami.

Biel i szarości to kolory uniwersalne, które może być bazą dla różnych pomysłów aranżacyjnych. Znajdziemy ją wszędzie - od rozkochanego w bieli stylu skandynawskiego, rustykalnego i shabby chic, po wnętrza eklektyczne i industrialne.

Innym trendem we współczesnych wnętrzach są duże przeszklenia, niekiedy rozciągające się aż na dwie kondygnacje. Takie rozwiązania zapewniają niezwykłe oświetlenie w pomieszczeniu, przez co co wnętrze w naturalny sposób staje się przestronne i jasne. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH