Na pierwszym planie szezlong LC4 Le Corbusiera. To tylko jedna z propozycji wypoczynku w salonie. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Na pierwszym planie szezlong LC4 Le Corbusiera. To tylko jedna z propozycji wypoczynku w salonie. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
25 kwi 2012 11:22

Kamienny łupek na ścianie: łączymy go z modernistyczną aranżacją

Klasyki designu są piękne i nieśmiertelne, co najlepiej widać na przykładzie tego wnętrza. Meble, zaprojektowane przez Le Corbusiera, Miesa van der Rohe i Saarinena, wyeksponowane w otoczeniu najszlachetniejszych barw, służyć będą na pewno przez długie lata...

Strefa wypoczynku została zaaranżowana w zacisznej wnęce, tuż obok wbudowanego w ścianę, ascetycznego w formie kominka. Główna ściana salonu, w całości została obłożona kamiennym łupkiem w grafitowym kolorze. Aby uwypuklić nieregularną strukturę kamienia, łupek został z góry podświetlony światłem diodowym, którego barwę można zmieniać za pomocą pilota.

Modernistyczne meble

Dobrane z rozmysłem meble, zachwycają modernistyczną formą i swoją funkcjonalnością. Można tu wypocząć na skórzanej kanapie (Rolf Benz), fotelu lub sofie LC2, zaprojektowanych przez samego Le Corbusiera lub też wyciągnąć się na słynnym szezlongu LC4, również projektu słynnego Francuza. Stolik kawowy Barcelona, autorstwa Ludwiga Miesa van der Rohe, dopełnia całości.

Otwarta przestrzeń dzienna

Parter domu to otwarta przestrzeń, w której salon, jadalnia i kuchnia swobodnie się przenikają. Kolorystyka całej tej strefy została konsekwentnie skomponowana z trzech barw: bieli, czerni i czerwieni. Czerwień pojawia się w postaci mocnych, energetycznych akcentów: prostego dywanu w części wypoczynkowej, lśniącej, lakierowanej płaszczyzny, na tle której wyeksponowano telewizor, miękkich obić krzeseł jadalnianych oraz dekoracyjnych dodatków.

Warto zwrócić uwagę na meble w jadalni – kolejne klasyki designu. Stół z marmurowym blatem oraz krzesła Tulip Chair zostały zaprojektowane przez Eero Saarinena.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • dynamiko.pl, 2012-05-14 18:05:05

  Na co dzień obcujemy z designem w najlepszym wydaniu, co sprawia nam niesłychanie dużo radości. Nie ma to jak przychodzić do pracy i na co dzień spotykać się z Vernerem Pantonem czy z eames-ami :))
 • bestsale-pl, 2012-05-08 18:48:27

  skóra jest bardzo na czasie :)
 • domartstyl-pl, 2012-04-30 17:56:44

  stylowo :) wreszcie czerwien i zielen razem , nie kojarzą sie z Bożym Narodzeniem

POLECAMY W SERWISACH