Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ekran, rozpościerający się od sufitu po podłogę, zajmuje prawie całą szerokość ściany. Dzięki czemu bez problemu można dostrzec w kadrach nawet najmniejsze detale. Projekt: Małgorzata Szajbel-Żukowska, Maria Żychniewicz. Fot. Bartosz Jarosz.

Ekran, rozpościerający się od sufitu po podłogę, zajmuje prawie całą szerokość ściany. Dzięki czemu bez problemu można dostrzec w kadrach nawet najmniejsze detale. Projekt: Małgorzata Szajbel-Żukowska, Maria Żychniewicz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 16 sty 2015 09:31 (aktualizacja: 18 sty 2015 11:28)

Kino w domu. Tak urządzisz profesjonalne wnętrze

Któż nie chciałby mieć w domu prywatnej sali kinowej? W kameralnym gronie, na wygodnych kanapach znacznie łatwiej przecież przenieść się w świat fikcji. Właśnie takim luksusem może pochwalić się rodzina z Magdalenki.

Warunkiem posiadanie profesjonalnej sali kinowej jest duża powierzchnia domu. Nie dość, że trzeba wydzielić w nim wnętrze na kino, to jeszcze musi mieć ono odpowiednią wielkość, aby była w nim dobra akustyka i jakość obrazu.

Układ doskonały

Architektura domu jest przejrzysta i symetryczna. Na szczególną uwagę zasługuje niecodzienne usytuowanie ciągu komunikacyjnego wzdłuż ścian zewnętrznych. Takie rozwiązanie pozwoliło scentralizować najważniejsze pomieszczenia na parterze. Przestrzeń w piwnicy zagospodarowano natomiast na kino domowe. Panujące w niej wrażenie przestrzenności i klarowności pozwoliło na wykorzystanie nowoczesnych, funkcjonalnych rozwiązań. Wysokiej klasy projektor, ekran i sprzęt nagłaśniający zapewnią wrażenia słuchowe i wizualne o niebo lepsze niż w najnowocześniejszym, publicznym kinie.

Estetyka z charakterem

Prywatne kino od publicznego odróżnia nie tylko komfort i poczucie intymności, ale także wystrój nawiązujący do stylu glamour. Najbardziej wyrazistym detalem, określającym charakter aranżacji jest czerwona tapeta z czarnym wzorem. Pazura dodaje aranżacji także czerwony, puszysty dywan, rozścielony na drewnianym parkiecie, tuż przy wygodnych sofach. Wypoczynki w szarym kolorze gwarantują komfortowe oglądanie filmów, jak również, w połączeniu z nowoczesnym stolikiem kawowym, nadają wnętrzu elegancki wygląd.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA