Zielony soczysty kolor ściany telewizyjnej ożywia szaro-białe wnętrze salonu. Projekt: Arkadiusz Grzędzicki. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Zielony soczysty kolor ściany telewizyjnej ożywia szaro-białe wnętrze salonu. Projekt: Arkadiusz Grzędzicki. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
04 marz 2017 10:32

Kolor w salonie: 15 pomysłów z polskich domów

We współczesnych wnętrzach najlepiej odnajdują się zimne biele, beże i szarości. Nie oznacza to, że nie ma w nim miejsca na żywe kolory.

Salon to miejsce, w którym domownicy odpoczywają, bawią się, a także biesiadują z zaproszonymi gośćmi. Pokój dzienny musi być więc zaprojektowany w taki sposób, aby każdy, kto tu wejdzie poczuł atmosferę domu i przyjazny klimat.

Biały to też kolor

Kolor biały dominuje na ścianach nowoczesnych salonów. Jest czysty i dobrze odbija światło, przez co wnętrza wydają się optycznie większe. Dodatki najczęściej są w kolorze czarnym lub brązowym. Na czasie jest też naturalne drewno. W aranżacjach nie brakuje też intensywnych barw, które dodają dynamicznego charakteru.

Dobór mebli

Meble w salonie pełnią dwojaką funkcję - praktyczną i dekoracyjną. Obecnie stosuje się meble proste i lekkie, jednobarwne, bez wzorów opartych na kształtach geometrycznych. Meble wykonane są z reguły z drewna, szkła, chromu czy stali nierdzewnej. Dodatki są nieliczne, bo nowoczesny salon nie może być zagracony. Ilość mebli i elementów dekoracyjnych w nowoczesnych pomieszczeniach ograniczona jest do minimum.

Oświetlenie na pierwszy plan

Nowoczesne pomieszczenia wydają się przestrzenne, nawet jeśli nie mają dużego metrażu. Ważnym elementem jest oświetlenie. Można zainstalować lampy ścienne i sufitowe, światła punktowe oraz taśmy ledowe.

Tkaniny w nowoczesnych aranżacjach zazwyczaj pozbawione są deseni, przyciągają wzrok fakturą i kolorem. W nowoczesnym salonie nie tylko meble ale też dodatki mają swoje jasno określone miejsce.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH