Cała przestrzeń salonu została wykorzystana do maksimum. Białe meble w połączeniu z dawnym kredensem i stolikiem tworzą idealne tło do czarnego kominka.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Cała przestrzeń salonu została wykorzystana do maksimum. Białe meble w połączeniu z dawnym kredensem i stolikiem tworzą idealne tło do czarnego kominka.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
19 sie 2015 14:37

Kolor w salonie. Gotowy projekt wnętrza

Jak urządzić modny salon z charakterem? Z pomocą przyjdą intensywne barwy. Zobaczcie gotowe projekt wnętrza w kolorze fuksji.

Klientka od samego początku stawiała na nietypowe rozwiązania. Jej warunkiem, który utkwił w głowie projektantki było stwierdzenie: „Żadnych spokojnych beżyków...”. Tak się więc stało. Projektantka w celu uzyskania dodatkowej przestrzeni postanowiła wyburzyć kilka ścian. Na tym skorzystał również salon. Wnętrze zostało zaprojektowane tak, by łączyć tradycję ze stylem nowoczesnym w oryginalny sposób.

Odzwierciedleniem pomysłu projektantki w kwestii salonu stał się odważny kolor fuksji na ścianach z połączeniem klasycznej czerni i ponadczasowej bieli. Kominek, mimo swojej ciemnej barwy nadaje wnętrzu dodatkowego charakteru. Dodatkiem do niego są żyrandole w stylu pnącej się ku górze roślinności. Całości oświetlenia nadają umieszczone w podwieszanym suficie światła halogenowe oraz wolnostojaca lampa oświetlająca dawny kredens.

Warto tu też zwrócić uwagę na meble. Oprócz białych, nowoczesnych mebli wypoczynkowych, które wybrała właścicielka, znajdują się tam również dodatki „w spadku po prababci”. Piękny antyk w postaci dawnej toaletki, na której aktualnie stoi zabytkowy telefon oraz lusterko to idealny mebel do wyeksponowania obok kontrastującego z nim systemu na sprzęt RTV.

Dawne lustro, powieszone obok okna i obijające światło, nadaje wnętrzu optyczne złudzenie większej przestrzeni. Właścicielka dostała również dawny stolik, który posłużył za stolik kawowy i doskonale wkomponowuje się w aranżację pomieszczenia. Obok klasycznego bujanego fotela prababci, znajduje się duży kredens nadający salonowi oryginalny, nietuzinkowy charakter oraz klimat.

Elementem kontrastującym wobec dawnej toaletki i lustra jest nowoczesna tapeta okalająca miejsce telewizora oraz szafki RTV, która znajduje swoje miejsce również w przedpokoju.

Autorka projektu: Beata Ignasiak, Ignasiak Interiors

Tekst: Natalia Jasińska

Stylizacja: Ewa Kozioł, Beata Ignasiak

Zdjęcia: Bartosz Jarosz

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Jarek, 2015-09-01 16:45:38

    W tym salonie idealnie pasowałby grzejnik kanałowy w podłodze. Pod oknami byłaby efektowna kratka dobrana do stylu salonu. Kominek zamiast grzejników żeliwnych sprawił więcej miejsca w salonie i pewną elegancję.

POLECAMY W SERWISACH