Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Dobre naświetlenie zawdzięcza salon wyjątkowo dużym oknom, w których umieszczono żaluzje rzymskie i długie, jasne zasłony. Centralne miejsce zajmuje część wypoczynkowa z wygodnymi kanapami, fotelem (włoska marka Nieri) i prostym stolikiem do kawy. Fot. Monika Filipiuk.

Dobre naświetlenie zawdzięcza salon wyjątkowo dużym oknom, w których umieszczono żaluzje rzymskie i długie, jasne zasłony. Centralne miejsce zajmuje część wypoczynkowa z wygodnymi kanapami, fotelem (włoska marka Nieri) i prostym stolikiem do kawy. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 18 gru 2013 14:05)

Liczy się spokój

Wnętrze stworzone z myślą o biznesmenach i pracujących w Polsce zagranicznych specjalistach. Idealne do odpoczynku, niezbędnej czasem pracy po godzinach oraz goszczenia rodziny i przyjaciół. Elegancka i udana namiastka własnego domu...

Funkcjonalność i wygodna nowoczesność, lekki i świeży minimalizm, a wszystko podane w miłej i ciepłej formie - takie były założenia aranżacyjne całego apartamentu, nie wyłączając jego najbardziej reprezentacyjnej części.

Salon został zaaranżowany w bardzo stonowanej kolorystyce: odcieniach beżu, brązu i gołębiej szarości. Wyposażono go jedynie w niezbędne meble i sprzęty: w centrum stanął wygodny zestaw wypoczynkowy i stolik do kawy, pod ścianami - proste, nieduże szafki.

Jedną ze ścian utworzyła ciekawa konstrukcja, stworzona ze zgeometryzowanych płaszczyzn kamienia, drewna i szkła. Zabudowa służy m.in. jako miejsce ekspozycji kominka i telewizora, ukrywa też szklane drzwi, za którymi znajduje się nieduży gabinet z domową biblioteką. To element, który wyraźnie dynamizuje stonowaną przestrzeń, podobnie jak częściowo obniżony sufit.

"Wędrujący" kolor

Stonowaną, naturalną kolorystykę, od czasu do czasu ożywiają pojedyncze elementy - "wędrujące" po mieszkaniu soczyście czerwone krzesła, a także światło. Za dnia pobudza i dostarcza dużą dawkę energii, wpadając przez ogromne (przysłaniane żaluzjami i długimi, jasnymi zasłonami) okna. Wieczorem, umiejętnie rozmieszczone w strategicznych miejscach wnętrza, staje się sprzymierzeńcem relaksu.

Z błyskiem i nie tylko

Światło wdzięcznie odbija się w lśniących materiałach i powierzchniach, których jest tutaj całkiem sporo. Błyszczy podłoga, fronty szafek oraz tafle szkła na ścianach. Błyszczące powierzchnie, dla równowagi (i aranżacyjnego spokoju) zestawiono jednak z matowymi płaszczyznami, które nadają całości elegancki charakter.

PROJEKTANT

Maciej Setniewski

Setniewski i Partnerzy

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA