Strefa jadalniana zdominowana została przez oryginalny, duży stół. Wykonano go z kości wielbłądziej. Bajkowy klimat wprowadzają pełne magii obrazy autorstwa Tomasza Sętowskiego. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Strefa jadalniana zdominowana została przez oryginalny, duży stół. Wykonano go z kości wielbłądziej. Bajkowy klimat wprowadzają pełne magii obrazy autorstwa Tomasza Sętowskiego. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
29 sty 2010 12:46

Magia błękitu

Oto salon, w którym można uciec od codziennych trosk. Towarzyskie spotkanie czy romantyczna kolacja stają się tu doświadczeniami, które przenoszą mieszkańców w fantastyczny świat

Wyobraźnia nigdy tu nie odpoczywa. Każdy krok jest wejściem w fantastyczną przestrzeń orientalnych baśni, pełnych magicznych miejsc, postaci i przedmiotów. Część rzeczy w salonie naprawdę pochodzi z odległych Indii, miejsca, które niezwykle fascynuje właścicieli mieszkania. Eklektyczne wnętrze wypełniają więc artefakty z realnych i wyimaginowanych podróży. Architekt udało się połączyć je z nowoczesnymi zdobyczami techniki – tutaj te dwa światy stanowią harmonijną jedność.

Na pierwszy rzut oka salon sprawia wrażenie ascetycznego. Ściany są szare, z zacieranego na mokro betonu, zaś podłogę wyłożono parkietem, jednak oszczędna prostota została przełamana oryginalnymi detalami. Chociażby kominek – wygląda na elektryczny, ale w rzeczywistości pali się w nim drewnem. Iskrzący ogień rozjaśnia kącik jadalniany, z dużym stołem wykonanym z wielbłądziej kości. Posiłki w tym miejscu na pewno smakują bajecznie, bo przez okno fantastycznego obrazu Tomasza Sętowskiego zawieszonego nad stołem, można podziwiać magiczne budynki podobne do Tadż Mahal. Inne surrealistyczne krajobrazy widać także na pozostałych obrazach jego autorstwa, zawieszonych w różnych częściach domu.

Stojąca nieopodal konsolka obita blachą z czystego srebra, jest z kolei jakby żywcem wyjęta z legend o grotach pełnych skarbów. Zresztą część takich, stojących na niej skarbów, nadal można podziwiać - może w którymś z naczyń mieszka dżin? W takim otoczeniu każdy dzień jest podróżą pełną przygód. Jeśli przyjdzie ochota na wypicie filiżanki kawy z południowych Indii, to tylko siedząc na dworskiej sofce. To niezwykły mebel – rama jest posrebrzana i bogato zdobiona. Zaś siedzisko "przesiąkło" głębokim, nasyconym błękitem nieba i morza z obrazów wokoło. Fantazyjne zdobienia indyjskich poduch na sofie dodają ciężkiemu meblowi lekkości. I choć pałacowy charakter mebla nakazywałby zachowanie dworskiej etykiety, to pokusa by rozsiąść się na niej wygodnie, jest nie do odparcia.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Zainteresowana, 2011-07-12 13:59:30

    ciekawe
  • taka jedna, 2011-07-06 19:18:32

    Ciekawe! Piękne, tylko czy salon pasuje do kuchni? Salon wydaje się piękny i nieprzestylizowany, choć obrazy bym wybrała inne :) Ale ogólnie trumienka i stół są wyjątkowe...

POLECAMY W SERWISACH