Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Miejsce na naprawdę niedużą jadalnię wygopodarowano tuż przy kuchni. Projekt: Iza Szewc. Fot. Bartosz Jarosz

Miejsce na naprawdę niedużą jadalnię wygopodarowano tuż przy kuchni. Projekt: Iza Szewc. Fot. Bartosz Jarosz
  • Autor: Ewa Kozioł
  • 16 lis 2016 12:31 (aktualizacja: 20 lis 2016 10:55)

Mała jadalnia. Pomysły projektantów

Jak urządzić jadalnię, gdy brakuje nam już miejsca? Pomysłowe rozwiązania znajdziecie w naszej galerii.

W każdej kuchni, nawet w tej najmniejszej, przyda się miejsce na jadalnię lub choćby kącik jadalniany. To wygodne rozwiązanie, o którym warto pomyśleć planując rozkład wnętrza.

Coraz częściej decydujemy się na otwartą strefę dzienną, w której płynnie łączy się salon, kuchnia i jadalnia. To dobre rozwiązanie zarówno w przypadku małych, jak i dużych wnętrz. W takim rozkładzie jadalnia może znaleźć się bliżej salon lub bliżej kuchni. Ale może również zostać umieszczona dokładnie na środku. Będzie wówczas stanowiła symboliczną granicę między strefą wypoczynkową a bardziej roboczą, wciąż jednak nie dzieląc otwartej przestrzeni. 

Jeśli w kuchni znajduje się wyspa lub półwysep to najprostszym rozwiązaniem będzie zaadoptowanie właśnie ich na kącik jadalniany. Blat już mamy, wystarczy tylko dodać fajne hokery – pasujące do aranżacji wnętrza – i gotowe. Szybkim i niedrogim sposobem zyskujemy wygodne miejsce na chwilę odpoczynku od kuchennych prac. Innym rozwiązaniem jest przedłużenie blatu roboczego i ustawienie przy nim dwóch krzeseł. Też będzie funkcjonalnie i wygodnie. Możemy również, o ile układ i wielkość pomieszczenia pozwala, ustawić w kuchni malutki stolik, przy którym pojawią się nie więcej niż dwa krzesła. Zyskamy dodatkowy bonus, jeśli uda się go ustawić pod oknem.

W naprawdę malutkim wnętrzu dobrym rozwiązaniem będą chowane blaty robocze, które wykorzystamy zarówno do spożywania, jak i przygotowywania posiłków. Wyciągamy je dopiero wówczas gdy są potrzebne, więc nie ograniczą tak cennej przestrzeni. Jeżeli kuchni jest na poddaszu to z kolei warto pomyśleć o wykorzystaniu skosów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

Forum Dobrego Designu

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA