Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Zestaw wypoczynkowy ma barwę mlecznej czekolady, a takie detale, jak poduszki i szklany wazon to barwy kwiatów dzikiej róży, malin i wiśni. Podobny odcień mają lakierowane fronty kuchennych szafek w tle.

Zestaw wypoczynkowy ma barwę mlecznej czekolady, a takie detale, jak poduszki i szklany wazon to barwy kwiatów dzikiej róży, malin i wiśni. Podobny odcień mają lakierowane fronty kuchennych szafek w tle.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 27 gru 2013 12:34)

Maliny w szklanym pucharze

Dzienna strefa mieszkania miała być zachętą do wspólnego spędzania jak największej ilości czasu. Dlatego salon zajmuje wspólną przestrzeń z jadalnią i kuchnią.

W tak jasnym, przestronnym i optymistycznym wnętrzu chce się przebywać jak najdłużej. Zastosowano tu głównie naturalne materiały (drewno, rattan, tkaniny) i bardzo stonowaną kolorystykę: odcienie écru, brązy i beże. By jednak nie było nudno, a także by przełamać monochromatyczność wnętrza, zostały wprowadzone kolorystycznie soczyste detale: malinowe poduszki, szklany wazon w odcieniu karminowej czerwieni oraz korespondujące z nimi, lśniące, kuchenne szafki. Nawet naturalny kolor drewnianych żaluzji, w zależności od padającego słonecznego światła, zmienia się w apetyczną, różowawą lub czerwoną barwę.

Salon, jadalnia i kuchnia zajmują jedną, otwartą przestrzeń. Granicą między nimi stała się oryginalna kuchenna wyspa, a właściwie znajdująca się na niej nietypowa, umieszczona na stalowych wspornikach ozdoba, zaprojektowana przez artystę Tomasza Łączyńskiego. To rodzaj szklanego parawanu, stworzonego z trzech tafli grubego, półprzezroczystego szkła, odlanego techniką fusingu. Szklane ekrany dzielą wyspę na dwie części. Jedna część to stricte użytkowy, kuchenny blat roboczy, przy którym przygotowuje się posiłki. Drugą część tworzy podwieszana półka, od strony salonu pełniąca rolę baru lub blatu, przy którym gospodarze jadają czasami śniadanie. Takie rozwiązanie sprawiło wrażenie otwartości i przenikania się wnętrz, a jednocześnie stworzyło subtelną granicę, za którą można ukryć kuchenny rozgardiasz.

PROJEKTANT

Sylwia Erol

iD3 Sylwia Erol

WASZE KOMENTARZE (15) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA