Mały salon. Projekt: Katarzyna Uszok-Adamczyk. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [22 zdjęć]

Mały salon. Projekt: Katarzyna Uszok-Adamczyk. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
04 kwi 2017 11:25

Mały salon. 20 propozycji z polskich domów

Salon z kuchnią i jadalnia to doskonały sposób na aranżację kawalerki czy małego mieszkania. Mimo niewielkich rozmiarów oraz ograniczonej ilości światła dziennego, mieszkanie tego rodzaju może zachwycać klimatem.

Naturalnym rozwiązaniem, które powiększy przestrzeń, będzie połączenie kuchni z salonem.

W tym przypadku rozświetlenie i ocieplenie wnętrza to główny cel projektanta. Trzeba starannie dobrać materiały wykończeniowe, meble i kolorystykę. Najlepiej sprawdzą się tutaj jasne i radosne odcienie żółci, beżu czy bieli.

Jasne barwy powiększa wnętrze

Biel sprawia, że wnętrze wydaje się czyste i jasne. W duecie z czernią zachwyca klasyczną elegancją. Jest też doskonałym tłem dla pasteli i wyrazistych kolorów. Podkreśla szlachetność złota i drewna. Dlatego w tak wielu polskich domach znajdziemy białe ściany i meble.

W ostatnich latach również kolor szary zyskał na popularności i nic nie wskazuje na to, aby to się zmieniło. Przestał kojarzyć się z nudą i wyłącznie loftowymi, betonowymi wnętrzami. Szarości stanowią doskonałe tło jako ściany. Pięknie komponują się z wyrazistymi barwami i wyrazistymi dodatkami.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH