W małym salonie sprawdzą się meble o minimalistycznym wyglądzie. Nie przytłaczają one wnętrza. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [12 zdjęć]

W małym salonie sprawdzą się meble o minimalistycznym wyglądzie. Nie przytłaczają one wnętrza. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
29 lip 2017 13:44

Mały salon. Tak urządzają go Polacy

Mały salon może być sporym wyzwaniem aranżacyjnym. Trzeba uważnie dobierać meble, kolory i dodatki, aby optycznie nie zmniejszyć przestrzeni. Zobacz, jak małe salony urządzają Polacy.

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w starym budownictwie, czy też kupiliśmy mieszkanie w nowoczesnym bloku, częstym problemem jest ograniczona powierzchnia. Tym trudniej urządzić jest strefę dzienną, jeśli salon połączony jest z otwartą kuchnią. Na szczęście są sposoby, aby małe mieszkanie było funkcjonalne i wygodne. 

Sprawdzonym sposobem na optyczne powiększenie małej powierzchni są jasne kolory. Kupując farbę do ścian lub tapetę, starajmy się wybierać jasne, stonowane kolory. Doskonale sprawdzą się biele, przytulne beże, ale również chłodne szarości o gołębim odcieniu. Spośród tapet, ciekawym pomysłem jest również wybór modelu, który posiada grafikę z motywem drogi lub oddalonego krajobrazu. Taki rodzaj tapety optycznie wydłuży pomieszczenie i nada mu głębi. 

Meble w jasnych kolorach, to także sprawdzony sposób na optyczne powiększenie małego salonu. Kolekcje z jasnego drewna sprawią, że pomieszczenie będzie przytulne i ciepłe, zaś meble wykończone na biały kolor (szczególnie te na wysoki połysk), sprawią, że salon niemalże podwoi optyczne swoją wielkość. 

W galerii zdjęć prezentujemy śliczne aranżacje małych salonów, które zostały zaprojektowane przez polskich architektów wnętrz. To duża porcja inspiracji. 

Więcej o aranżacji salonu przeczytasz TUTAJ.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH