Oszczędna paleta barw (głównie szarości i brązy), przestrzeń zaaranżowana bez zbędnych gadżetów i bodźców – właśnie w takim otoczeniu lubią odpoczywać gospodarze. Ścienna nisza, w której zawieszono telewizor, została pokryta masą imitującą beton (Fox). Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Oszczędna paleta barw (głównie szarości i brązy), przestrzeń zaaranżowana bez zbędnych gadżetów i bodźców – właśnie w takim otoczeniu lubią odpoczywać gospodarze. Ścienna nisza, w której zawieszono telewizor, została pokryta masą imitującą beton (Fox). Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 marz 2014 11:09

Minimalistyczny salon: betonowa ściana i szare kanapy

Oszczędna paleta barw złożona głównie z szarości i brązów, przestrzeń zaaranżowana bez zbędnych mebli i gadżetów, ciekawe faktury ścian - właśnie w takim stonowanym otoczeniu lubią odpoczywać gospodarze.

Lubią nie tylko odpoczywać, ale i przyjmować gości, dlatego mieszkanie podzielono na dwie części: ogólnie dostępną, dzienną - z salonem otwartym na jadalnię i kuchnię, oraz część prywatną, z sypialnią. Salon znajduje się na parterze, zaś sam budynek otoczony jest bujnym, zielonym ogródkiem, co - szczególnie wiosną i latem - okazało się dużym atutem. Takie położenie wnętrza trzeba było wykorzystać i "wciągnąć" soczystą przyrodę do środka.

Naturalne materiały w pokoju: kamień i drewno

Pomógł w tym bardzo prosty zabieg: rezygnacja z ciężkich zasłon na rzecz lekkich żaluzji w oknach. W salonie przeważają proste, zgeometryzowane formy, zaś ilość użytych materiałów została ograniczona do minimum. To przede wszystkim kamień oraz drewno: dąb barwiony na kolor orzecha, parkiet z dębu afrykańskiego. Ściany we wnętrzu wyróżniają się bardzo oryginalną formą. W tej, na której umieszczono telewizor, została "wykrojona" nisza, a jej tło wykończono masą, przypominającą surowy beton.

Ściana na przeciwko, to także zaprzeczenie aranżacyjnej monotonii: dzięki jej częściowemu "rozwarstwieniu", powstały pomalowane na odcień chłodnego kakao nisze, w których eksponowane są przywożone pamiątki z podróży. Konsekwentnie trzymano się tu stonowanej palety barw, głównie różnych odcieni szarości i brązów.

Barwy ziemi na ścianach i na dekoracjach

Kolor obecny jest tu z rzadka, za to zdecydowana większość dekoracji, jak choćby gliniane, ręcznie robione wazony, ma surowe, jakby ziemiste barwy. Takie stonowane, nieco chłodne tło okazało się idealne do wyeksponowania mocnego, kontrastowego motywu zebry, ulubionego zwierzaka pani domu. Motyw ich charakterystycznego, biało-czarnego ubarwienia pojawia się w domu w postaci wielu dodatków, zaś wizerunek samego zwierzaka - na drzwiach, prowadzących do gabinetu i garderoby.

WASZE KOMENTARZE (6)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-07-12 14:01:27

  Fajne
 • agaz, 2011-01-10 08:01:51

  Brakuje koloru!
 • Gość, 2009-11-07 17:19:25

  Elegancko, widac uzycie dobrej jakosci kosztownych materialow, ale niestety kompozycja zupelnie bez wyrazu. Byc moze wnetrze zyskuje w rzeczywistym obcowaniu, jednak na zdjeciach (i tu zgadzam sie z przedmowcami) prezentuje sie przygnebiajaco. Afrykanskie akcenty maja sporo potencjalu aby nadac wnetrzu wlasny charakter, warto nad tym popracowac.
 • Gość 2, 2009-10-11 08:38:28

  Szaro-buro i nijako!
 • Motocyclist, 2009-08-28 15:43:54

  Fajny ten podział, w mieszkaniu powinno być rozróżnienie na część prywatną i część dla gości :)
 • Gość, 2009-07-20 15:15:43

  naklejka z zebrą bardzo tym wnętrze zbyt szare, zbyt przygnębiające kolory jak na mój gust.

POLECAMY W SERWISACH