Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Na tle stonowanej kolorystyki wnętrza, pojawiają się ożywcze dodatki w barwie oliwkowej zieleni, ładnie komponujące się z prostymi meblami wengé i parkietem z orzecha amerykańskiego. Fot. Bartosz Jarosz.

Na tle stonowanej kolorystyki wnętrza, pojawiają się ożywcze dodatki w barwie oliwkowej zieleni, ładnie komponujące się z prostymi meblami wengé i parkietem z orzecha amerykańskiego. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 27 gru 2013 13:36)

Moc z oliwek

Wnętrze uniwersalne: intymna sypialnia, gabinet do pracy i pokój telewizyjny jednocześnie. Ale przede wszystkim – salonik, do którego młoda gospodyni zaprasza swoich gości.

Nowoczesna i minimalistyczna, lecz zarazem przytulna stylistyka wnętrza, ciekawe i zróżnicowane oświetlenie, gustowne dodatki eksponowane w atrakcyjny sposób – wszystkie te elementy tworzą jednorodną, harmonijną i przyjemną dla oka całość. Całość, w której nie brakuje pomysłowych aranżacyjnych ciekawostek, takich jak choćby okrągłe okienko, przesłonięte transparentnym ekranem z tkaniny, na którym namalowano roślinne ornamenty. Ekran można w odpowiedni sposób podświetlić, dzięki czemu pokój zyskuje tajemniczy wygląd i to nie tylko od wewnątrz, ale także z zewnątrz.

Wybór kolorystyki nie był tu przypadkowy. Jasne ściany, czekoladowy odcień mebli, kanapa w kolorze chłodnego kakao, czy naturalna barwa parkietu z orzecha amerykańskiego, miały przede wszystkim pełnić uspokajającą funkcję. Na tym stonowanym tle pojawiają się dodatki w innym kolorze, ale nie jest to kolor, który mógłby męczyć czy też rozpraszać uwagę studentki, przygotowującej się do kolejnego kolokwium. Dywan i poduchy mają barwę oliwek, zaś starannie dobrane detale w postaci szklanych wazonów, ramek do zdjęć, pater na owoce, czy świec – kolor butelkowej zieleni. Wszystko to razem sprawia eleganckie, a zarazem odświeżające wrażenie.

PROJEKTANT

Joanna Wysocka

Studio Projektowe Joanny Wysockiej

WASZE KOMENTARZE (6) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA