Na tle stonowanej kolorystyki wnętrza, pojawiają się ożywcze dodatki w barwie oliwkowej zieleni, ładnie komponujące się z prostymi meblami wengé i parkietem z orzecha amerykańskiego. Fot. Bartosz Jarosz.
Na tle stonowanej kolorystyki wnętrza, pojawiają się ożywcze dodatki w barwie oliwkowej zieleni, ładnie komponujące się z prostymi meblami wengé i parkietem z orzecha amerykańskiego. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Moc z oliwek

Wnętrze uniwersalne: intymna sypialnia, gabinet do pracy i pokój telewizyjny jednocześnie. Ale przede wszystkim – salonik, do którego młoda gospodyni zaprasza swoich gości.

Nowoczesna i minimalistyczna, lecz zarazem przytulna stylistyka wnętrza, ciekawe i zróżnicowane oświetlenie, gustowne dodatki eksponowane w atrakcyjny sposób – wszystkie te elementy tworzą jednorodną, harmonijną i przyjemną dla oka całość. Całość, w której nie brakuje pomysłowych aranżacyjnych ciekawostek, takich jak choćby okrągłe okienko, przesłonięte transparentnym ekranem z tkaniny, na którym namalowano roślinne ornamenty. Ekran można w odpowiedni sposób podświetlić, dzięki czemu pokój zyskuje tajemniczy wygląd i to nie tylko od wewnątrz, ale także z zewnątrz.

Wybór kolorystyki nie był tu przypadkowy. Jasne ściany, czekoladowy odcień mebli, kanapa w kolorze chłodnego kakao, czy naturalna barwa parkietu z orzecha amerykańskiego, miały przede wszystkim pełnić uspokajającą funkcję. Na tym stonowanym tle pojawiają się dodatki w innym kolorze, ale nie jest to kolor, który mógłby męczyć czy też rozpraszać uwagę studentki, przygotowującej się do kolejnego kolokwium. Dywan i poduchy mają barwę oliwek, zaś starannie dobrane detale w postaci szklanych wazonów, ramek do zdjęć, pater na owoce, czy świec – kolor butelkowej zieleni. Wszystko to razem sprawia eleganckie, a zarazem odświeżające wrażenie.

WASZE KOMENTARZE (6)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-07-12 14:20:41

  Piękne bardzo uspokajające
 • taka jedna, 2011-07-06 21:07:12

  Ta komoda na wprost nie pasuje. Salon zalatuje Ikeą.
 • f-k, 2011-03-26 19:23:03

  wiesz, te meble z takich prostszych to może zajrzyć do black red white z kolekcji doors
 • Gość1, 2010-03-17 16:02:58

  Piękny pokój, szkoda, że nie jest napisane co za meble zostały użyte, bo nigdzie nie mogę takich prostych dostać..
 • Gość, 2009-11-24 15:40:15

  zgadzam się z przedmówczynią, też podobają mi się te kolorki.

  Fajny salonik szkoda, że tylko 1 zdjęcie.
 • Domatorka, 2009-05-26 19:07:23

  Kolory są wręcz prześliczne! W takim salonie z pewnością można wypocząć. I jeszcze do tego ten dywan, aż się chce na nim położyć i pobawić z dzieckiem

POLECAMY W SERWISACH