System górnych wiszących szafek z lakierowanego mdf-u, i dolnych z bielonego dębu, tworzy idealną przestrzeń do wyeksponowania sprzętu a-v i uporządkowania bogatej kolekcji płyt. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

System górnych wiszących szafek z lakierowanego mdf-u, i dolnych z bielonego dębu, tworzy idealną przestrzeń do wyeksponowania sprzętu a-v i uporządkowania bogatej kolekcji płyt. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
20 sty 2009 17:36

Modern wideo

Nowocześnie, ale nie nudno. W kolorze, i do tego jak żywym! Sprawna komunikacja i element zaskoczenia... Salon z wideo i trochę jak wideo.

 Główny element wnętrza to ścianka eksponująca sprzęt a-v. A ponieważ to w jej stronę są zwrócone oczy oglądających filmy, więc arch. Dariusz Grabowski zaprojektował ją tak, by była nie mniej interesującym elementem, niż niejeden seans wideo. O jej silnej, przyciągającej wzrok indywidualności decyduje przede wszystkim dekoracyjne wykończenie fornirem z palisandru indyjskiego, a szafeczki z mdf-u jedynie zawadiacko dopełniają całości. W świetle skierowanych na nią halogenów, ścianka staje się efektowną instalacją, elementem multimedialnej sztuki. O komfort odbiorców, podczas seansów filmowych i muzycznych, „dbają” duża, miękka sofa („Mateo”, Etap) oraz stolik kawowy.

Salon tworzy jedną przestrzeń z jadalnią i kuchnią. Można w czasie posiłku zasiąść przy stole w jadalni i śledzić to, co rozgrywa się na ekranie TV. By seansu nie zakłócało zbyt jasne światło dzienne, w oknach pojawiły się rolety rzymskie z grubej tkaniny. Natomiast wieczorem, idealny klimat tworzą rozmieszczone w różnych miejscach lampy. Poza światłem górnym, pojawiają się też inne oryginalne lampy. Kosmiczne, awangardowe „oko” na czekoladowej ścianie, wydaje się spoglądać w kierunku szklanego ekranu...

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Sei, 2011-06-15 13:23:04

  Pierwszy raz widzę pomarańczowe szafki i jest to niespodziewanie dobry pomysł, no ale trudno aby nie pasowały do brązowo-kremowej kolorystki. Jeszcze bardziej podoba mi się kuchnia częściowo znajdująca się za ścianką, częściowo odgrodzona stołem (jeśli mnie oczy nie mylą). Projektanci mają naprawdę interesujące pomysły.
 • Kati, 2010-02-17 15:12:19

  Interesujący kolor, ten pomarańcz pasuje do całości. Czuć wiosenny nastrój :)
 • Kasia83, 2009-04-21 20:35:27

  Nie do końca pasuje mi do całości wnętrza ten szklany stolik. Kolorystycznie też mam pewien przesyt. Fajnym rozwiązaniem jest duża roleta.

POLECAMY W SERWISACH