Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Głównym elementem wyposażenia jest ciemnobrązowy komplet kanap (Presmebel), rozmieszczonych w strategicznych miejscach. Zamiast typowych szafek i regałów, wprowadzono schowki i półki, wbudowane w pomalowane na purpurowo ściany. Fot. Bartosz Jarosz.

Głównym elementem wyposażenia jest ciemnobrązowy komplet kanap (Presmebel), rozmieszczonych w strategicznych miejscach.  Zamiast typowych szafek i regałów, wprowadzono schowki i półki, wbudowane w pomalowane na purpurowo ściany. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 30 gru 2011 14:34

Narożnik w brązie: świetnie pasuje do kolorowych ścian

Dzienna strefa o bardzo niekonwencjonalnym układzie, skomponowana w wyrazistych i zmysłowych barwach. Przestrzeń otwarta, z rozwiązaniami funkcjonalnymi i efektownymi zarazem.

Parter domu, obejmujący salon, kuchnię i jadalnię, wyróżnia się nietypowym rozkładem pomieszczeń, przy jednoczesnym zachowaniu otwartej przestrzeni oraz jednolitej linii stylistycznej i kolorystycznej (przewaga purpury i brązu). Każda ze stref użytkowych ma tu na wpół otwarty charakter, ale nie straciła przy tym swojej odrębności. Przestronny salon, z którego można także wyjść do ogrodu, to miejsce rodzinnego wypoczynku, gdzie można porozmawiać, napić się kawy czy obejrzeć telewizję.

Ciemnobrązowe kanapy

Głównym elementem wyposażenia jest ciemnobrązowy komplet kanap (Presmebel), rozmieszczonych w strategicznych miejscach. Zamiast typowych szafek i regałów, wprowadzono schowki i półki, wbudowane w pomalowane na purpurowo ściany. W okazałej strefie jadalnianej stanął długi stół (IKEA) i tuzin krzeseł (Allegro). Familijny charakter tego miejsca podkreśla wkomponowany w purpurową ścianę, minimalistyczny kominek oraz duży, otwarty schowek na drzewo.

Kominek spełnia rolę nie tylko dekoracyjną

Spora ilość opału w schowku to, wbrew pozorom, nie jest tylko i wyłącznie zabieg dekoracyjny. Opalany drewnem kominek jest bowiem ważnym i jedynym źródłem ciepła w całym domu.

Domową biblioteczkę pomysłowo zaaranżowano pod schodami, wiodącymi na poddasze, gdzie znajduje się prywatna część domu, z dwiema sypialniami i łazienką. Proste półki, stanowiące niejako przedłużenie drewnianych stopni schodów, zostały wykonane z płyty laminowanej w kolorze wengé.

PROJEKTANT

Joanna Wojtkielewicz

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA