Narożnik w salonie. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Narożnik w salonie. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
07 maj 2018 09:14

Narożnik w salonie - 20 pomysłów z polskich domów

Przestronny, komfortowy narożnik to prawdziwa aranżacyjna klasyka i obowiązkowy element wyposażenia w wielu polskich domach.

Nic w tym dziwnego, bowiem taki mebel znakomicie sprawdza się w roli rodzinnego centrum wypoczynku i jest niezastąpiony podczas wizyt gości. Jak wybrać odpowiedni model narożnika radzi Aldona Czechowska, product manager marki Wajnert.

Kanapy narożne mają wiele zalet i możliwości aranżacyjnych, pasują zarówno do małych, jak i dużych wnętrz. W niewielkich mieszkaniach są świetnym sposobem na optyczne powiększenie pomieszczenia, a w większych przestrzeniach pomagają wyznaczyć podział między różnymi strefami salonu.

Każdy mebel powinien być rozmiarowo dostosowany do wielkości pomieszczenia. Jeśli mebel ma stanąć w niewielkim pokoju i służyć przede wszystkim do odpoczynku i oglądania telewizji to warto wybrać małą, kompaktową bryłę zakończoną z jednej strony bokiem a drugim tzw. otomaną. Dzięki temu wygodnie będzie można położyć nogi i komfortowo wypocząć.

Gdy chcemy postawić na funkcjonalność w naszym salonie, powinniśmy wybrać narożnik z funkcją spania. Da nam on możliwość uzyskania dodatkowego łóżka w przypadku noclegu gości. Takie rozwiązanie sprawdzi się także w kawalerkach i małych mieszkaniach, gdzie salon pełni również rolę sypialni. 

Zobacz także 20 projektów otwartej strefy dziennej

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • TomaszN, 2018-05-08 08:43:17

    Muszę pomyśleć kiedyś o podobnym rozwiązaniu w moim salonie, bo stara kanapa zdecydowanie nieestetycznie się prezentuje na tle całości i przydałoby się ją wymienić na lepszy model, choćby i narożny, bo niby czemu nie? Rozejrzę się nieco po punktach z meblami i z pewnością coś ciekawego się trafi. Jeśli to się nie uda, to pozostanie mi uruchomić nieco wyobraźnię i po prostu skleić coś minimalistycznego na szybko np. z palet i materaca, żeby wyszło tanio i zarazem komfortowo.

POLECAMY W SERWISACH