Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Zastosowana we wnętrzu paleta barw przywołuje na myśl morze. Takie skojarzenia nasuwa przede wszystkim delikatny błękit. Fot. Marcin Onufryjuk.

Zastosowana we wnętrzu paleta barw przywołuje na myśl morze. Takie skojarzenia nasuwa przede wszystkim delikatny błękit. Fot. Marcin Onufryjuk.
  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00

Niebieskie meble w pokoju: pomysł nie tylko na wakacje

Kolor jest jednym z najważniejszych kreatorów przestrzeni: buduje nastrój, mówi o charakterze i upodobaniach właścicieli.

 Powodem takich wyborów inwestorów jest często „strach” przed kolorem. Główna obawa wynika z przeświadczenia, że nietypowe tony, nie będą uniwersalne, że po jakimś czasie będą drażniły użytkownika, że źle będą prezentowały się w ich towarzystwie meble. Są one jak najbardziej uzasadnione.

Błędnie dobrany kolor może nawet najładniejsze „gniazdko” zmienić w niegustowne i drażniące wnętrza. Aby się tak nie stało warto zatrudnić lub przynajmniej poradzić się specjalisty: architekta lub projektanta wnętrza. Do aranżacji salonu, w którym główny walor dekoracyjny stanowi „chłodna” zieleń zaproszono arch. Małgorzatę Szajbel-Żukowską. Ciekawe jest to, że zaproponowana barwa nie wywołuje nieprzyjemnych odczuć i zimnych dreszczy.

Wręcz przeciwnie mamy wrażenie, że przebywamy we wnętrzu tętniącym życiem i przepełnionym pozytywną energią. Efekt ten udało się uzyskać dzięki zestawieniu elementów, które wywołują sprzeczne skojarzenia. Geometryczne i chłodne w odbiorze półki eksponują wytwory sztuki prymitywnej oraz inne oryginalne przedmioty, które wprowadzają klimat charakterystyczny dla krajów pochodzenia: Egiptu, Grecji i Hiszpanii.

Wyraźnie zaznaczające swoje miejsce meble wypoczynkowe ustawiono na podłodze, która niczym nadmorski piasek wyraźnie eksponuje barwę i formę znajdujących się na niej elementów. To nie jedyne w tym wnętrzu, wydawałoby się nieprzystające, zestawienie. Zaskakuje też przestrzeń, a dokładnie jej wielkość, która w zestawieniu z ogromną ilością małych przedmiotów umieszczonych w gispowo-kartonowej zabudowie dynamizuje wnętrze. 

PROJEKTANT

Małgorzata Szajbel-Żukowska

Marca MZ

WASZE KOMENTARZE (7) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA