Zastosowana we wnętrzu paleta barw przywołuje na myśl morze. Takie skojarzenia nasuwa przede wszystkim delikatny błękit. Fot. Marcin Onufryjuk.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Zastosowana we wnętrzu paleta barw przywołuje na myśl morze. Takie skojarzenia nasuwa przede wszystkim delikatny błękit. Fot. Marcin Onufryjuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Niebieskie meble w pokoju: pomysł nie tylko na wakacje

Kolor jest jednym z najważniejszych kreatorów przestrzeni: buduje nastrój, mówi o charakterze i upodobaniach właścicieli.

 Powodem takich wyborów inwestorów jest często „strach” przed kolorem. Główna obawa wynika z przeświadczenia, że nietypowe tony, nie będą uniwersalne, że po jakimś czasie będą drażniły użytkownika, że źle będą prezentowały się w ich towarzystwie meble. Są one jak najbardziej uzasadnione.

Błędnie dobrany kolor może nawet najładniejsze „gniazdko” zmienić w niegustowne i drażniące wnętrza. Aby się tak nie stało warto zatrudnić lub przynajmniej poradzić się specjalisty: architekta lub projektanta wnętrza. Do aranżacji salonu, w którym główny walor dekoracyjny stanowi „chłodna” zieleń zaproszono arch. Małgorzatę Szajbel-Żukowską. Ciekawe jest to, że zaproponowana barwa nie wywołuje nieprzyjemnych odczuć i zimnych dreszczy.

Wręcz przeciwnie mamy wrażenie, że przebywamy we wnętrzu tętniącym życiem i przepełnionym pozytywną energią. Efekt ten udało się uzyskać dzięki zestawieniu elementów, które wywołują sprzeczne skojarzenia. Geometryczne i chłodne w odbiorze półki eksponują wytwory sztuki prymitywnej oraz inne oryginalne przedmioty, które wprowadzają klimat charakterystyczny dla krajów pochodzenia: Egiptu, Grecji i Hiszpanii.

Wyraźnie zaznaczające swoje miejsce meble wypoczynkowe ustawiono na podłodze, która niczym nadmorski piasek wyraźnie eksponuje barwę i formę znajdujących się na niej elementów. To nie jedyne w tym wnętrzu, wydawałoby się nieprzystające, zestawienie. Zaskakuje też przestrzeń, a dokładnie jej wielkość, która w zestawieniu z ogromną ilością małych przedmiotów umieszczonych w gispowo-kartonowej zabudowie dynamizuje wnętrze. 

WASZE KOMENTARZE (7)

DODAJ KOMENTARZ
 • bestsale-pl, 2012-11-02 10:54:55

  kolor wypoczynku niesamowity :)
 • meblolandnet-pl, 2012-10-18 07:47:11

  wypoczynek niesamowity :)
 • Zainteresowana, 2011-07-12 14:26:19

  SUPER. PRZEPIĘKNE!

 • mm.. mrrr.. mrruczuś!, 2010-03-23 18:06:41

  To jest cudowne, niesamowite, fascynujące i piękne!!!

  Ten pokój przypomina senne marzenie..
 • owieczka frania, 2009-07-20 15:20:48

  fajny pomysł z tymi niszkami w ścianie ale jeśli chciałoby się przearanżować salon to nie wystarczy przestawić szafę....potrzebna byłaby ingerencja w ściany. No i projektując taką ścianę trzeba mieć pomysł co się postawi w tych niszkach żeby to wszystko miało ręce i nogi. Za to kolory dobrane bardzo fajnie:)
 • AfterWork, 2009-04-25 21:31:17

  Wolę ulubione książki na półkach, ale co kto jest cudny i tonowanie go światłem jest bardzo pomysłowe.
 • Marina7, 2009-04-08 11:51:25

  Niesamowite zbiory na tych półkach są, jak na durnostojki to całkiem fajne ;]

POLECAMY W SERWISACH