Strefa wypoczynkowa zajęła ścianę w kształcie łuku. Fot. Marcin Onufryjuk.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Strefa wypoczynkowa zajęła ścianę w kształcie łuku. Fot. Marcin Onufryjuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
25 lut 2014 05:55

Nietypowy pokój dzienny: na planie koła

W domu zaprojektowanym na kolistym planie, z okrągłymi oknami zdobiącymi elewację, również i salon mógł przybrać jedyną słuszną formę. Koło to przecież figura idealna!

Projektanci tego domu (bryły i wystroju wnętrza) to architekci Mariola i Radosław Świgulscy. Ich ulubioną formą jest właśnie koło, nic więc dziwnego, że dom wyraża ich upodobania, a przy tym, jak się okazało, także charakter i indywidualność właścicieli, którzy właśnie w kolistej formie znaleźli swoją formę idealną.

W centrum - drewniane schody

W domu opartym o plan koła centralnym punktem stały się imponujące drewniane schody (wykonane z drewna egzotycznego merbau). Dominują w układzie otwartej części dziennej na parterze. Stanowi ją przede wszystkim ogromny pokój dzienny, wysoki na dwie kondygnacje i częściowo przeszklony. Uwagę zwraca ściana w kształcie łuku, która świetnie się również sprawdza jako domowa galeria obrazów.

Zgodnie z życzeniem właścicielki ściany (i meble) ubrano w neutralne beże i lekkie szarości - dzięki temu wnętrze jest lekkie, świeże i pełne światła. Kanapy (zaprojektowane przez architektów) to prawdziwa ozdoba tej części domu. Można tu wygodnie odpocząć, zwłaszcza, że blisko stąd do dużego kominka. Pikowane kanapy są również świetnym miejscem do oglądania telewizji. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH