W tym ciepłym wnętrzu, w którym dominuje drewno beton wykorzystano do wykończenia kolumny konstrukcyjnej. Proj. Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [11 zdjęć]

W tym ciepłym wnętrzu, w którym dominuje drewno beton wykorzystano do wykończenia kolumny konstrukcyjnej. Proj. Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
14 wrz 2016 21:53

Nowoczesne wnętrze. 10 pomysłów na wykorzystanie betonu

Szeroka paleta barw i możliwość kształtowania niemal dowolnej struktury powierzchni sprawiają, że wnętrza wykończone betonem stają się klasycznie piękne.

 

Podążając za wciąż zmieniającymi się trendami w zakresie wykańczania wnętrz chcemy, by nasze pomieszczenia były eleganckie, nowoczesne i funkcjonalne. Jeśli przy tym zależy nam na prostocie i trwałości, warto postawić na styl industrialny, który zyskuje coraz szersze grono zwolenników.

Wszystko za sprawą stonowanej kolorystyki, pasującej do każdego wnętrza, ale też szerokiej gamie gotowych rozwiązań – łatwych i prostych w aplikacji, takich jak chociażby beton dekoracyjny.

Wybór projektantów i inwestorów

Beton dekoracyjny jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych przez inwestorów i projektantów materiałem do efektownego wykańczania wnętrz.

Beton jest kwintesencją prostoty, elegancji i podążania za najnowszymi trendami. Dzięki nieograniczonym możliwościom aranżacyjnym pozwala uzyskać subtelne, gładkie powierzchnie oraz różnego rodzaju efekty – od deskowania po szalunki i surowy beton z widocznymi ubytkami. Beton stanowi doskonałą ofertę dla poszukujących rozwiązań o niebanalnym, ponadczasowym wyglądzie.

Idealne rozwiązanie niemal do każdego wnętrza

Wykorzystać go można w pomieszczeniach o charakterze industrialnym, modernistycznym z mocnym akcentem kolorystycznym, a także monochromatycznym. Beton sprawdzi się także we wnętrzach w stylu skandynawskim z dominującym motywem naturalnych materiałów. To także doskonała propozycja do nowoczesnego salonu czy kuchni. Dzięki ponadczasowości idealnie komponuje się nie tylko z jasnym drewnem, ale też z jego ciemnymi odmianami.

Prostota także w aplikacji

Beton to produkt, który nie tylko łatwo aplikuje się na ściany, ale także dobrze komponuje się z innymi materiałami czy kolorami. Szkło, metal, a także materiały na których widać wyraźny upływ czasu to otoczenie najbardziej odpowiadające specyfice betonu.
Z powodzeniem można stosować go zarówno na ścianach, jak i sufitach. Dzięki nieregularnej strukturze Beton Fox Dekorator idealnie nadaje się do niwelowania niedoskonałości powierzchni. Dzięki niemu poradzimy sobie z kłopotliwymi plamami czy przetarciami.

Źródło: Fox Dekorator 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH