Biało-czarne akty Piotra Dłubaka dopełniają stylistyki aranżacji wnętrz apartamentu. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Biało-czarne akty Piotra Dłubaka dopełniają stylistyki aranżacji wnętrz apartamentu. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
08 gru 2009 12:43

Nowoczesny salon: oszczędna aranżacja na topie

Wtulony w objęcia nowoczesnych form salon, to oaza spokojnych bieli, przez które gdzieniegdzie przedziera się z wielką siłą czerń – elegancka i zmysłowa…

 „Nie lubię bibelotów i przedmiotów, które bezzasadnie ingerują w przestrzeń” – deklaruje właścicielka i zarazem projektantka prezentowanego salonu. Słowa te konsekwentnie i świadomie zrealizowała, tworząc wnętrze. Zainspirowana twórczą myślą estetyki Philippe'a Starcka wykupiła stary, przestronny budynek i zaadaptowała go na luksusowy i szalenie nowoczesny dom. Minimalizm form, powściągliwość kolorów… to myśli przewodnie, które wykreowały tę przestrzeń. Biel ścian, sufitu oraz podłogi doskonale eksponuje brązy, ciepłe szarości oraz czerń dodatków, jak choćby jedno z okien, w wyrazistej, czarnej ramie.

W szykowny i elegancki biały kolor, została ubrana narożna, skórzana sofa oraz stolik kawowy. Niepozorny formą kubik, wykonany z błyszczącego mdf - u, wyłania się z puszystego dywanu w kolorze gorzkiej czekolady. Nad stolikiem unosi się podobna w swej geometrycznej formie, lampa. Małe, sześcienne kinkiety, pięknie rozświetlają dyptyk czarno – białych fotografii Piotra Dłubaka. Ich tajemnicza i intrygująca tematyka podkreśla klimat wnętrza, sprawiając, że nabiera ono jeszcze większej siły wyrazu.

Warto zwrócić uwagę na meble pod sprzęt audio-wideo, autorski projekt gospodyni. Tworzy je kompozycja prostopadłościanów o różnych wielkościach. Kontrasty koloru i materiału, ciepło drewna z połyskliwą czernią, na tle dominującej wokół matowej bieli - tak odważne zestawienie dodaje mocy oraz charakteru całości. Idąc tropem swojego idola architektury – Starcka, projektantka wydobyła z mebla maksimum funkcjonalności przy zachowaniu minimum dekoracyjności.

Dopełnieniem salonowego dzieła są kontrastowe stylistycznie, organiczne rzeźby Michała Puszczyńskiego - ceramika wypalana drewnem w wysokiej temperaturze, o nietuzinkowej kombinacji kształtu i niesprecyzowanej fakturze. Ich forma zdradza kolejną fascynację projektantki – uwielbienie i szacunek do nieodgadnionej i inspirującej natury.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zainteresowana, 2011-07-12 14:00:53

  Bardzo, bardzo mi się podoba
 • olga, 2010-02-08 16:05:27

  cudo
 • Bejbe, 2010-01-18 13:01:17

  genialne zdjęcie w jadalni - napewno podsyca apetyt Pana domu...:)

POLECAMY W SERWISACH