Kwintesencja nowoczesności w wydaniu industrialnym: proste formy, okładziny imitujące beton i duże przeszklenie nadają charakter. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Kwintesencja nowoczesności w wydaniu industrialnym: proste formy, okładziny imitujące beton i duże przeszklenie nadają charakter. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
25 cze 2016 15:31

Nowoczesny salon - zobacz 10 wnętrz z polskich domów

W nowoczesnym salonie królują proste, geometryczne formy i odważne rozwiązania, np. okładziny ścian imitujące beton. Nowoczesny salon można jednak urządzić na wiele sposobów.

Nowocześnie urządzony salon to wnętrze przede wszystkim wygodne i przestronne. Bliskie aktualnej modzie, ale także ponadczasowe. Przede wszystkim nie ma w nim miejsca na stylizowane, czy rustykalne elementy. Poza tym możliwości zaaranżowania nowoczesnego salonu jest wiele. Może być  urządzony ascetycznie w stylu minimalistyczny, inspirowany modernizmem, albo w stylu industrialnym, który swą popularność zawdzięcza panującej obecnie modzie na wnętrza w klimacie loftów.

Styl industrialny wykształcił się już w latach 50-tych XX wieku w Nowym Jorku. Do Polski przybył nieco później, bo pod koniec lat 90-tych, jednak od niedawna cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Ogromne przestrzenie, wysokie pomieszczenia, i minimalistyczne dodatki w stylu black&white pokochali artyści, miłośnicy wielofunkcyjnych rozwiązań oraz mieszkańcy dużych miast. 

Za początek stylu industrialnego możemy uznać moment, kiedy dawne budynki przemysłowe zaczęto adaptować na wnętrza mieszkalne. - Tak powstały pierwsze lofty, czyli lokale mieszczące się na terenie niedziałających już fabryk czy opustoszałych magazynów. Dlatego naturalne dla stylu industrialnego są duże, otwarte przestrzenie, o surowym , minimalistycznym wystroju. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zaaranżować w ten sposób mieszkania w bloku. Możemy, ale musimy poświęcić nieco więcej czasu na dostosowanie przestrzeni. Główna zasada jest taka: im mniej, tym lepiej, dlatego zostawmy możliwie najbardziej otwartą przestrzeń, nie dzielmy mieszkania na małe pomieszczenia - komentuje Agnieszka Rybka, dyrektor handlowy Dekoria.pl. Wybór mebli jest nie lada wyzwaniem. Liczy się oryginalność i unikalność danego przedmiotu. Dlatego dużą popularnością cieszą się pojedyncze egzemplarze, jak barwne komody i inne meble dostępne w ofercie internetowego sklepu www.dekoria.pl. Kolorystyka wnętrza jest charakterystycznym elementem dla stylu industrialnego. Dominują w nim neutralne kolory takie, jak: biel, czerń i szarość. Często stosowaną praktyką jest wprowadzanie mocniejszych kolorów za pomocą pojedynczych dekoracji (na poszewkach, roletach czy narzutach na łóżko) w odcieniach czerwieni, żółci czy energetycznej pomarańczy. Takie rozwiązanie z pewnością przykuje uwagę gości.

Kiedy już wybraliśmy meble i tekstylia, przyszedł czas na dodatki. Choć styl industrialny z zasady jest dość oszczędny, oprócz cegły i metalu znajdzie się miejsce na oryginalne lampy - zarówno te wiszące, jak i podłogowe - czy grafiki. Plakaty i zdjęcia warto oprawić w metalowe ramy, które doskonale wpisze w wystrój pomieszkanie. To, co na nich będzie, jest kwestią gustu. Niezdecydowanym polecamy widoki przedstawiające wielkie metropolie takie, jak Nowy Jork, Londyn czy Warszawa.

Źródło: Dekoria.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH