Wysokie mieszkanie (4,3 m) od zawsze było marzeniem Ewy i Piotra. Oboje doskonale czują się w otwartym, jasnym salonie i położonej na antresoli sypialni. Choć mieszkanie jest spore, architekt bardzo skrupulatnie wykorzystała jego powierzchnię tak, by jeszcze bardziej otworzyć przestrzeń. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Wysokie mieszkanie (4,3 m) od zawsze było marzeniem Ewy i Piotra. Oboje doskonale czują się w otwartym, jasnym salonie i położonej na antresoli sypialni. Choć mieszkanie jest spore, architekt bardzo skrupulatnie wykorzystała jego powierzchnię tak, by jeszcze bardziej otworzyć przestrzeń. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
14 sty 2011 09:49

Owocowa energia

Energetyczne wnętrze w bardzo odważnym kolorze! Można tu się poczuć niczym w letnim sadzie, gdzie słońce świeci przez cały dzień, a drzewka uginają się od dojrzałych owoców.

Wnętrze skomponowane w tak soczystych barwach to niezbyt częsty widok, a w tym przypadku pomarańczowy kolor praktycznie zdominował salon. Sznurkowa firana, zawieszona w wyjątkowo wysokich oknach, za dnia podsyca wlewające się do środka słoneczne światło, zaś wieczorami eksponuje swój rześki kolor za sprawą świetlówek zainstalowanych pod sufitem.

Pomysłowe ekrany

Za firanami wbudowano ekrany w kolorze ścian, które w razie potrzeby (np. stworzenia bardziej intymnej atmosfery) można opuszczać. Zwiewna firanka jest ładnym tłem dla mebli i dodatków w tym samym kolorze.

Na środku stanął zestaw skórzanych sof (Incanto), nad nim zawieszono zjawiskową, przypominającą rozgrzane słońce lampę (Aura, Axo Light), a wokół wprowadzono liczne elementy będące pochodną mocnego koloru (obrazy na ścianie, półki i szuflady, szkło dekoracyjne). Salon to wnętrze nietypowo wysokie (aż 4,3 m), wraz z jadalnią i kuchnią tworzące wspólną, otwartą strefę dzienną.

Miejsce na gabinet

W dużej przestrzeni wygospodarowano miejsce na mały gabinecik, w którym stanęło biurko i mała biblioteczka. Powyżej, na antresoli zaaranżowano sypialnię, a pod nią ukryto garderobę i rozkładane łóżko dla ewentualnych gości. Odważny kolor, zastosowany w dużym natężeniu, wymagał spokojnej, tonizującej podstawy. Stały się nią ściany w odcieniu bieli zabarwionej kroplą szarości oraz szlachetne drewno palisandrowe, obecne tu w postaci podłogi i meblowych oklein.

WASZE KOMENTARZE (6)

DODAJ KOMENTARZ
 • wodnik100, 2011-09-27 13:52:28

  Wchodząc do takiego salonu od razu poczułabym napływ energii i radości nawet po okropnym dniu. Te kolory dodają życia i mają w sobie niepowtarzalny smak. Mieć taki salonik, ech marzenie...
 • Zainteresowana, 2011-07-12 13:52:21

  Kolor musztardowy fantastycznie ociepla i rozjaśnia wnętrze
 • taka jedna, 2011-07-06 18:54:04

  Przepiękny salon! Wspaniałe, nieprzesadzone połączenie różnych barw. Czuć klasę i pozytywną energię - co ostatnio wydaje się wręcz niemożliwe (przeważa moda na zimne, monumentalne, ciemne wnętrza). Pięknie - ach, ta morela :)
 • alicja, 2011-06-27 22:40:56

  Pomarańcz jest super! Kiedyś nienawidziłam tego koloru, obecnie strasznie lubię! Kupiłam sobie ostatnio fajny fotel w tym kolorze na Mój salon wygląda wraz z nim bajecznie!
 • cammac, 2011-06-09 14:47:24

  To się nazywa zabawą kolorami, ale z głową. Żywe kolory w połączeniu z ciemnym drewnem są wspaniałe. Obrazy na ścianie znajdują się już blisko granicy przesady, ale jeszcze jej nie przekraczają, więc autor tej realizacji może sobie pogratulować (właściciele mieszkania również).
 • Marcin, 2011-04-26 14:22:41

  Świetna kolorystyka!

POLECAMY W SERWISACH