Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Podział salonu na dwie strefy pozwolił w pomysłowy sposób zagospodarować dużą, otwarą przestrzeń. Dodatkowo przestronności dodają pomieszczeniu duże okna. Fot. Bartosz Jarosz.

Podział salonu na dwie strefy pozwolił w pomysłowy sposób zagospodarować dużą, otwarą przestrzeń. Dodatkowo przestronności dodają pomieszczeniu duże okna.  Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 18 marz 2015 10:56 (aktualizacja: 19 marz 2015 08:10)

Piękny salon w naturalnych kolorach. Tak możesz go urządzić

Na strefy można podzielić dom, ale też sam salon. Szczególnie gdy jest duży. Dzięki temu wnętrze będzie wygodne, funkcjonalne i piękne.

W dużej przestrzeni parteru urządzono kuchnię, jadalnię oraz salon, z których każde wnętrze ma indywidualny charakter. Elementem różnicującym poszczególne pomieszczenia jest podłoga. Salon wyścielono jesionowym parkietem, natomiast jadalnię i kuchnię wykończono praktycznym gresem. Wszystkie te wnętrza łączy jednak jasna kolorystyka i obecność naturalnych materiałów.

Przytulna, typowo gościnna część salonu to miejsce idealne na spotkania ze znajomymi przy aromatycznej kawie, jak również oglądanie telewizji tylko we dwoje. Siedząc na wyplatanych z wikliny fotelach przy okrągłym stoliku, można podziwiać malowniczy krajobraz, wkradający się do salonu przez ogromne okna. Dzięki nim salon jest znakomicie oświetlony. Ściany w tej strefie zdobi elegancka tapeta z połyskującym wzorem, która wyznacza też granicę między różnymi w przeznaczeniu częściami salonu. Niebywały klimat tej strefy budują okazałe rośliny doniczkowe. Dzięki nim, w słoneczne dni można odnieść wrażenie, że jesteśmy na tarasie w ogrodzie.

Rolę granicy między strefą kawiarnianą, a telewizyjną pełni elegancka komoda z jasnego drewna. Tuż za nią rozciągają się wygodne kanapy w kolorze zieleni złamanej brązem. Barwa ta sprzyja wyciszeniu i pomaga się zrelaksować podczas oglądania ulubionych filmów.

Najbardziej nowoczesnym elementem aranżacji jest ściana telewizyjna. Sprzęt RTV ustawiono na nowoczesnej szafce z lakierowanymi frontami w kolorze złamanej bieli. Szara ściana stanowi znakomite tło dla obrazu widocznego na ekranie, wpisując się w stylistykę aranżacji w kolorach ziemi.

PROJEKTANT

Marta Kruk

Pracownia Projektowania

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA