Szary kolor ma swój odpowiednik również w poduchach umieszczonych na kanapie, natomiast biel kanapy idealnie łączy się z białym kolorem kominka.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Szary kolor ma swój odpowiednik również w poduchach umieszczonych na kanapie, natomiast biel kanapy idealnie łączy się z białym kolorem kominka.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
23 wrz 2015 14:45

Piękny salon. Zobacz gotowy projekt

Klasyczny salon nie musi być nudny. Wystarczy sięgnąć po modną paletą barw, by nadać mu nowoczesny charakter.

Właścicielce mieszkania zależało na tym, by po pracowitym dniu mogła odpocząć w komfortowym i spokojnym wnętrzu w gronie bliskich. Dlatego też, wspólnie z projektantką, zdecydowano się na wystrój wnętrza nawiązujący do stylu klasycznego, z tradycyjnymi elementami zdobnymi mebli i licznymi dodatkami. By jednak nie popaść w przesadę postawiono na modną kolorystykę. Wybór padł na łagodne odcienie bieli, szarości i czerń.

W dwukondygnacyjnym mieszkaniu wszystko zostało dokładnie przemyślane. Dolna strefa dzienna to przestronny salon połączony z kuchnią. Klasyczny charakter salonu buduje biała kanapa, która pod wpływem światła naturalnego staje się wyróżnikiem pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę również na stylizowany kominek oraz współgrające z nim białe figury aniołów. Ważnym elementem dekoracyjnym salonu jest stylizowany dawny zegar, który miał z aranżacją mieszkania wiele wspólnego. Eleganckie szarości ścian salonu dopełnia tapeta ze złotym wzorem. Czarny kolor stolika kawowego dołącza do elegancji szafek wystawowych umieszczonych w rogach salonu oraz szafki RTV.

Aranżacja kuchenna stanowi kontynuację koncepcji wystroju strefy wypoczynkowej. Odnajdziemy tu swoistą lekkość bieli oraz spokojne tonacje szarości. Jasne wnętrze zostało uzupełnione drewnem, które ociepla również jadalnię oraz korespondującą z naturalnym kamieniem - trawertynem, który zdobi podłogę. Ciekawym elementem są również oryginalne żyrandole i kinkiety, dopełniające jedyny w swoim rodzaju styl mieszkania.

Projekt: Beata Ignasiak. 
Tekst: Natalia Jasińska.
Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł, Beata Ignasiak.

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Marta38, 2015-09-27 16:21:20

    No nie wiem, nie przekonują mnie te aranżacje. Zdecydowanie wolę jaśniejsze i żywsze pomieszczenia proponowane. Nie mogłabym wytrwać w takich szarościach, bałabym się wpadnięcia w depresję. Warto się zastanowić, czy na prawdę chcemy mieć taką kolorystykę w mieszkaniu.

POLECAMY W SERWISACH