Płytki podłogowe w salonie będą piękne i praktyczne. Płytki często produkowane są w kształcie długich desek i wizualnie do złudzenia je przypominają. Projekt: Dominik Respondek. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [19 zdjęć]

Płytki podłogowe w salonie będą piękne i praktyczne. Płytki często produkowane są w kształcie długich desek i wizualnie do złudzenia je przypominają. Projekt: Dominik Respondek. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
14 lis 2016 09:12

Płytki w salonie. 20 modnych wnętrz z polskich domów

Płytki podłogowe w salonie będą piękne i praktyczne. Bogactwo wzorów i formatów przyprawia wręcz o zawrót głowy.

Funkcjonalne i atrakcyjne

Miłośnicy płytek w salonie chwalą je za funkcjonalność i estetykę. Faktycznie, wnętrze z płytkami będzie bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Pod warunkiem jednak, że wybierzemy odpowiednie płytki.

Pamiętajmy, że gres nieszkliwiony czy płytki z kamienia naturalnego będą wymagały impregnacji, która zabezpieczy ich powierzchnię przed wnikaniem brudu w strukturę i nieestetycznymi przebarwieniami. Wszystkie inne typy płytek nie będą wymagały aż takiej ostrożności.

Wielki format

Współcześnie projektowane salony mają średnio powierzchnię od 20 do 30 metrów kwadratowych. Dlatego na takiej płaszczyźnie pięknie wyglądają duże formaty płytek – kwadratowe lub prostokątne.

W dodatku, jeśli ułożymy je z minimalną fugą w kolorze zbliżonym do materiału bazowego, będą tworzyły jednorodną, lśniącą płaszczyznę.

Świetliste barwy, lśniące powierzchnie

Obecnie najmodniejszymi kolorami będą biel, szarość lub beż. Te odcienie wpiszą się doskonale w minimalistyczny trend urządzania wnętrz. Będą tworzyły jednorodną płaszczyznę podłogi i tworzyły wyrazisty kontrast do innych płaszczyzn, np. kontrastujących ścian. Z kolei biała podłoga, zwłaszcza w tych mniejszych salonach, powiększy optycznie przestrzeń.

Drewno w modzie

Wszystkim przeciwnikom płytek w salonie naprzeciw wyszli producenci ceramiki i oferują niesamowite płytki w najróżniejszych dekorach drewna.

Wtenczas zarzut o „zimnej podłodze” w salonie nie ma racji bytu. Ponadto, płytki często produkowane są w kształcie długich desek i wizualnie do złudzenia je przypominają.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH