Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Miękkie, pikowane kanapy ocieplają surowe, nieotynkowane ściany. Nieco chłodne wnętrze stało się dzięki temu idealnym miejscem wypoczynku. Fot. Bartosz Jarosz.

Miękkie, pikowane kanapy ocieplają surowe, nieotynkowane ściany. Nieco chłodne wnętrze stało się dzięki temu idealnym miejscem wypoczynku. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 06 wrz 2012 13:41 (aktualizacja: 09 sty 2014 21:22)

Pokój dzienny na beżowo

Chłodne, ale nie pozbawione ciepła. Proste, lecz eleganckie i wyrafinowane. Te pozorne sprzeczności to wynik w pełni przemyślanej gry jaką architekci podjęli ze sztuką.

Chłodny klimat salonu ocieplają miękkie, pikowane kanapy (Chesterfield) w kolorze ecru, drewniana podłoga (dąb bielony) i wyrafinowane, glamourowe oświetlenie. W takim otoczeniu nawet surowa, nieotynkowana ściana, pokryta jednie białą farbą, wydaje się nieco bardziej przytulna.

Jednakże dzięki dużym przeszkleniom cała część dzienna jest bardzo jasna, a zieleń z ogrodu dosłownie wkracza do wnętrza, stając się jego integralną częścią. Salon płynnie łączy się z jadalnią i kuchnią, tworząc wspólną przestrzeń, bez granic i podziałów.

Całość utrzymana jest w spójnych barwach bieli i szarości. Kompleksowość aranżacji podkreśla wykorzystanie tych samych, naturalnych materiałów. Krzesła w jadalni, podobnie jak sofy w salonie wykończone są skórą w kolorze ecru (Vega bis). Jest i ceglana ściana, w otoczeniu efektownego oświetlenia (Massiv Lambo). Nic więc nie wyłamuje się z przyjętej koncepcji.

PROJEKTANT

Jarek Jończyk

Nowa - Forma Pracownia Architektury Wnętrz i Ogrodów

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA