Pokój dzienny skąpany w subtelnych szarościach. Proj. wnętrza Maciejka Peszyńska-Drews. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Pokój dzienny skąpany w subtelnych szarościach. Proj. wnętrza Maciejka Peszyńska-Drews. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
15 marz 2016 13:35

Pokój dzienny: przepis na ciepłe i przytulne wnętrze

Zobaczcie salon, który powstał z miłości do wakacyjnego klimatu rodem z Prowansji. Lekkie i eleganckie wnętrze zachwyca stylowym doborem kolorów i mebli. Wnętrze marzeń? Dla wielu z nas na pewno!

Duży, elegancki salon to najbardziej reprezentacyjna część podwarszawskiego domu, zaprojektowanego przez arch. Maciejkę Peszyńską-Drews z pracowni Qubatura (pani Maciejka prowadzi także bezpłatne porady on-line na naszym portalu Dobrzemieszkaj.pl - znajdziecie je >>> TUTAJ >>>).

W dużym, eleganckim salonie dominują stonowane szarości, biele i beże. Wygodne i przytulne miejsce do relaksu tworzą stylowe szare kanapy marki Primavera. Projektantka i właściciele zgodnie doszli do wniosku, że w pokoju dziennym nie powinna się znaleźć strefa telewizyjna (przeznaczono dla niej oddzielny pokój na piętrze). Dzięki temu pokój służy wyłącznie wypoczynkowi i spotkaniom towarzyskim. 

Świetny duet z kanapami tworzy wykonany na zamówienie drewniany stolik kawowy w prowansalskim stylu. Prawdziwą ozdobą wnętrza jest także stylowa witryna (Fabryka Wnętrz). Eleganckie oświetlenie (9design.pl) dopełnia całości. Wakacyjny klimat pokoju podkreślają marynistyczne akcenty, takie jak umieszczony na konsoli duży model jachtu. A delikatne szarości na ścianach i wysokie listwy dodają wnętrzu stylowego charakteru. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • magdalenakki, 2016-03-22 19:22:43

    kolorystyka tutaj bardzo dużo robi, uważam, ze takie stonowane odcienie są rewelacyjne, dużo wnosza. Do tego takie ciemne deski, widziałam ładny dąb i kontrast pasuje tutaj idealnie.

POLECAMY W SERWISACH