Pomysł na ściankę telewizyjną - fornir orzechowy oraz białe szafki z ażurowymi frontami, skrywające m.in głośniki. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Pomysł na ściankę telewizyjną - fornir orzechowy oraz białe szafki z ażurowymi frontami, skrywające m.in głośniki. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
03 lut 2014 05:30

Pokój dzienny. Sprytny patent na ściankę telewizyjną

Ciekawe ażurowe fronty szafek na ścianie z telewizorem chowają w sobie... głośniki! - W zabudowie ścianki telewizyjnej właściciele chcieli schować duże kolumny - mówi Agnieszka Ludwinowska, projektantka wnętrza. - Dekoracyjne fronty to pomysł, aby nie zakłócać zbytnio dźwięku z głośników.

Otwarta przestrzeń dzienna, połączona z kuchnią w formie aneksu kuchennego i jadalnią to część 130-metrowego apartamentu na warszawskim Wilanowie. Mieszka w nim czteroosobowa rodzina, aby więc przystosować mieszkanie do jej potrzeb, prace rozpoczeto od ... wyborzenia dosłownie wszystkich ścian. Dzięki temu niejako od podstaw powstało wnętrze dokładnie spełniające wymagania całej rodziny.

Projektu wnętrz podjęła się Agnieszka Ludwinowska z warszawskiej pracowni projektowej Aguzzi. Postawiła na otwartą przetrzeń, elegancję i prostotę - dlatego wnętrze pokoju dziennego jest zdominowane przez połyskliwą biel i ponadczasowe drewno. 

Wyspa oddziela kuchnię od pokoju dziennego

Elegancką białą kuchnię (meble lakierowane na wysoki połysk) oddziela od pokoju dziennego duża wyspa kuchenna, która spełnia też bardzo pomysłowo funkcję jadalnianego stołu. Piękny i funkcjonalny, fornirowany drewnem orzechowym, idealnie nawiązuje zarówno do zabudowy, jak i drewnianych podłóg. Białe krzesła sprawiają, że całość aranżacji jest bardzo spójna z resztą domu.

Pomysłowe zabudowy

Choć w mieszkaniu na pierwszy rzut oka nie widać szaf ani szafek, w rzeczywistości jest tu bardzi wiele miejsca do przechowywania, 

– W przedpokoju stworzyłam jednolitą zabudowę, w której znajduje się kolejno: piekarnik z mikrofalą, obok lodówka, dalej w prawo pralnia i pomieszczenie gospodarcze. Całość została schowana za „ścianą” z forniru, która odbija się w „ścianie” lustrzanej będącej frontem obszernej szafy” – mówi arch. Agnieszka Ludwinowska.

Jednolita zabudowa (a także podniesienie nadproży o 20 cm dało dodatkowy efekt przestrzeni. Wykonano ją z drewna (orzech amerykański), podobnie jak podłogi (parkiet orzech amerykański), 

Ażurowa zabudowa ścianki telewizyjnej

To kolejny pomysł na przechowywanie (w zabudowie znalazły się głośniki), a przy tym elegancka dekoracja pokoju. W połączeniu z fornirowaną zabudową na ścianie sprawiają, że całość jest piękna i ponadczasowa. Białe tapicerowane kanapy oraz czarny szezlong tworzą wygodną strefę wypoczynkową, 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Hania, 2014-02-03 07:54:35

    Fajny ten dom, drewno zwłaszcza mi się podoba

POLECAMY W SERWISACH