Lampa dostojnie pochyla się nad wypoczynkowym narożnikiem (z funkcją szezlongu) tworząc z nim kontrastowy duet przedstawiający udane połączenie stali i naturalnego materiału lnianej tapicerki. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Lampa dostojnie pochyla się nad wypoczynkowym narożnikiem (z funkcją szezlongu) tworząc z nim kontrastowy duet przedstawiający udane połączenie stali i naturalnego materiału lnianej tapicerki. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
06 cze 2012 10:35

Pokój dzienny w bieli: to jest modne!

W salonie całkowicie opanowanym przez biel, jedynym barwnym motywem jest abstrakcyjny obraz na ścianie. W tak monochromatycznym wnętrzu nawet bukiet kwiatów zyskuje "siłę rażenia".

 Otwarta strefa dzienna, podobnie jak i cały apartament, została zaaranżowana w jednym kolorze – bieli. To barwa totalna, obejmująca ściany, sufit i podłogę. Białe są meble, lampy i dodatki, białe tkaniny i materiały obiciowe, nawet rama telewizora (Sony Bravia) jest biała. Śnieżna kolorystyka sprawia, że powściągliwie urządzony salon zyskuje na przestrzeni, świeżości i oddechu, a każde, nawet najdrobniejsze kolorystyczne odstępstwo, od razu rzuca się w oczy.

Jedynym stałym kolorowym elementem we wnętrzu, jest nasycona jaskrawymi odcieniami abstrakcja, umieszczona jako centralny punkt głównej ściany. Namalowany na płótnie obraz, to kompozycja złożona z czterech części.

Wyposażenie salonu ograniczono do minimum, przy czym wszystkie jego elementy są nie tylko funkcjonalne ale i bardzo efektowne: obity surowym lnem wypoczynkowy narożnik z funkcją szezlongu, designerska stalowa lampa Flos Arco (proj. Achille i Pier Giacomo Castiglioni) oraz transparentne krzesła Victoria Ghost zaprojektowane przez Philippe'a Starcka dla firmy Kartell.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
 • karolciak, 2012-08-28 20:00:04

  Widzę generalnie na forach, że sporo pozytywnych rzeczy tak o firmie , jak i ich projektach się pojawia. Dobrze, bo solidność i jakość w firmach zajmujacych się wykończeniem wnętrz jest szczerze mówiąc niezbyt często spotykana.
 • ko-rnik, 2012-06-22 16:53:39

  Dzięki białym meblom nasze pomieszczenia wydają się bardziej przestrzenne i uporządkowane. Nie ma jednak nic gorszego niż biel z plamami dlatego jeśli biała sofa to tylko skórzana.

  Pięknie prezentują się też transparentne krzesełka - nie przytłaczają a są bardzo funkcjonalne.

POLECAMY W SERWISACH