Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Lampa dostojnie pochyla się nad wypoczynkowym narożnikiem (z funkcją szezlongu) tworząc z nim kontrastowy duet przedstawiający udane połączenie stali i naturalnego materiału lnianej tapicerki. Fot. Bartosz Jarosz.

Lampa dostojnie pochyla się nad wypoczynkowym narożnikiem (z funkcją szezlongu) tworząc z nim kontrastowy duet przedstawiający udane połączenie stali i naturalnego materiału lnianej tapicerki. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 06 cze 2012 10:35

Pokój dzienny w bieli: to jest modne!

W salonie całkowicie opanowanym przez biel, jedynym barwnym motywem jest abstrakcyjny obraz na ścianie. W tak monochromatycznym wnętrzu nawet bukiet kwiatów zyskuje "siłę rażenia".

 Otwarta strefa dzienna, podobnie jak i cały apartament, została zaaranżowana w jednym kolorze – bieli. To barwa totalna, obejmująca ściany, sufit i podłogę. Białe są meble, lampy i dodatki, białe tkaniny i materiały obiciowe, nawet rama telewizora (Sony Bravia) jest biała. Śnieżna kolorystyka sprawia, że powściągliwie urządzony salon zyskuje na przestrzeni, świeżości i oddechu, a każde, nawet najdrobniejsze kolorystyczne odstępstwo, od razu rzuca się w oczy.

Jedynym stałym kolorowym elementem we wnętrzu, jest nasycona jaskrawymi odcieniami abstrakcja, umieszczona jako centralny punkt głównej ściany. Namalowany na płótnie obraz, to kompozycja złożona z czterech części.

Wyposażenie salonu ograniczono do minimum, przy czym wszystkie jego elementy są nie tylko funkcjonalne ale i bardzo efektowne: obity surowym lnem wypoczynkowy narożnik z funkcją szezlongu, designerska stalowa lampa Flos Arco (proj. Achille i Pier Giacomo Castiglioni) oraz transparentne krzesła Victoria Ghost zaprojektowane przez Philippe'a Starcka dla firmy Kartell.

PROJEKTANT

Piotr Gierałtowski

Gierałtowski & Partnerzy

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA