Istotnym elementem aranżacyjnym jest tu szkło, które pojawia się tu w postaci czarnej obudowy kominka, a także nieszablonowych, jakby tłuczonych blatów stolików kawowych (W-M Glass). Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Istotnym elementem aranżacyjnym jest tu szkło, które pojawia się tu w postaci czarnej obudowy kominka, a także nieszablonowych, jakby tłuczonych blatów stolików kawowych (W-M Glass). Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
24 sie 2011 10:30

Pokój z kominkiem. Wcale nie musi być retro!

Proste, oszczędne bryły mebli, podkreślone hebanowym fornirem, oryginalnie zastosowanym szkłem i ciekawymi dodatkami. W tym salonie forma została idealnie zrównoważona z treścią.

Ciepły klimat salonu to przede wszystkim zasługa zastosowanej kolorystyki: beżu (ściany i podłoga) oraz mlecznej czekolady (zestaw wypoczynkowy firmy Mebelplast). Istotnym elementem aranżacyjnym jest szkło, które pojawia się tu w postaci czarnej obudowy kominka, a także nieszablonowych, jakby tłuczonych blatów stolików kawowych (W-M Glass).

Nie mniej istotną rolę pełni w salonie oświetlenie (funkcjonalne halogeny w suficie i dekoracyjne, srebrne lampy kule), a także efektowne detale: czarno-białe zdjęcie Nowego Jorku na ścianie, orientalna fajka wodna i wysmakowana, harmonizująca kolorystycznie z całością, ceramika.

Aranżacja ścianki z telewizorem

Strefa telewizyjna, czyli ściana, na której zawieszono telewizor oraz niska szafka na sprzęt audio-video, została wykonana z naturalnego forniru hebanowego. Dzięki temu, że telewizor został umieszczony na specjalnej szynie, konstrukcji wymyślonej przez pana domu, można go obracać na wszystkie strony i oglądać również z położonej obok jadalni czy kuchni.

Podłoga z jasnego trawertynu to kolejny, lśniący element we wnętrzu. Pozbawiona dywanów, sprawia chłodne wrażenie. To jednak tylko pozór, bowiem pod spodem zainstalowano ogrzewanie podłogowe.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • a1, 2011-10-21 00:25:48

    za dużo szczęścia, a sufity masakryczne

POLECAMY W SERWISACH