Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Istotnym elementem aranżacyjnym jest tu szkło, które pojawia się tu w postaci czarnej obudowy kominka, a także nieszablonowych, jakby tłuczonych blatów stolików kawowych (W-M Glass). Fot. Bartosz Jarosz.

Istotnym elementem aranżacyjnym jest tu szkło, które pojawia się tu w postaci czarnej obudowy kominka, a także nieszablonowych, jakby tłuczonych blatów stolików kawowych (W-M Glass). Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 24 sie 2011 10:30

Pokój z kominkiem. Wcale nie musi być retro!

Proste, oszczędne bryły mebli, podkreślone hebanowym fornirem, oryginalnie zastosowanym szkłem i ciekawymi dodatkami. W tym salonie forma została idealnie zrównoważona z treścią.

Ciepły klimat salonu to przede wszystkim zasługa zastosowanej kolorystyki: beżu (ściany i podłoga) oraz mlecznej czekolady (zestaw wypoczynkowy firmy Mebelplast). Istotnym elementem aranżacyjnym jest szkło, które pojawia się tu w postaci czarnej obudowy kominka, a także nieszablonowych, jakby tłuczonych blatów stolików kawowych (W-M Glass).

Nie mniej istotną rolę pełni w salonie oświetlenie (funkcjonalne halogeny w suficie i dekoracyjne, srebrne lampy kule), a także efektowne detale: czarno-białe zdjęcie Nowego Jorku na ścianie, orientalna fajka wodna i wysmakowana, harmonizująca kolorystycznie z całością, ceramika.

Aranżacja ścianki z telewizorem

Strefa telewizyjna, czyli ściana, na której zawieszono telewizor oraz niska szafka na sprzęt audio-video, została wykonana z naturalnego forniru hebanowego. Dzięki temu, że telewizor został umieszczony na specjalnej szynie, konstrukcji wymyślonej przez pana domu, można go obracać na wszystkie strony i oglądać również z położonej obok jadalni czy kuchni.

Podłoga z jasnego trawertynu to kolejny, lśniący element we wnętrzu. Pozbawiona dywanów, sprawia chłodne wrażenie. To jednak tylko pozór, bowiem pod spodem zainstalowano ogrzewanie podłogowe.

PROJEKTANT

Agnieszka Sadowska - Miszczak

Mariass Design - Projektowanie wnętrz

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA