Półki na książki: pomysły do salonu. Projekt: Małgorzata Łyszczarz. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Półki na książki: pomysły do salonu. Projekt: Małgorzata Łyszczarz. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
20 marz 2018 09:09

Półki na książki: 12 ciekawych pomysłów do salonu

W większości polskich mieszkań nie możemy pozwolić sobie na wydzielenie osobnego pomieszczenia na domową bibliotekę. Jeśli mamy bogaty księgozbiór, możemy z półek na książki stworzyć niebanalną aranżację salonu.

Półki z książkami nie mogą być ciekawym elementem aranżacyjnym wnętrza, zwłaszcza salonu, gdzie możemy pochwalić się swoim księgozbiorem przed odwiedzającymi gośćmi, jak również zawsze, w pobliżu kanapy, mieć pod ręką swoją ulubioną lekturę. 

Półki z książkami mogą przybrać formę tradycyjnego regału, ale mogą to być również pojedyncze półki rozmieszczone w różnych miejscach pokoju dziennego. Książki warto ulokować też w miejscach nieoczywistych - we wnęce, pod schodami, czy nawet w stopniach schodów. Półki możemy zaprojektować za kanapą, na części wyspy kuchennej. Pomysłów jest naprawdę wiele.

Zobacz również: Aranżacja salonu. 15 pomysłów na podłogę

Pamiętajmy, że sam sposób ułożenia książek też może być ciekawą aranżacją. Dzięki nieszablonowym rozwiązaniom nadamy naszej biblioteczce indywidualnego charakteru. Metod segregowania jest pewnie tyle, ilu czytelników. Ustawianie według rozmiarów, kolorów, w kolejności alfabetycznej, segregowanie według nazwisk autorów lub określonej tematyki – każdy sam określa reguły.

To Cię również zainteresuje: Piękne mieszkanie w Warszawie: zobacz jak wygląda po remoncie

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH