Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Salon o prawie czterometrowej wysokości zachwyca swym stylowym wystrojem. Tu klasyka spotyka się z nowoczesnością. Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Salon o prawie czterometrowej wysokości zachwyca swym stylowym wystrojem. Tu klasyka spotyka się z nowoczesnością. Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 14 wrz 2014 14:25 (aktualizacja: 16 wrz 2014 08:40)

Pomysł na salon. Połącz klasykę z nowoczesnością

Salon w ponad stuletniej kamienicy zachwyca subtelną elegancją. To wynik połączenia tradycji z nowoczesnością, klasycznego smaku z modernistyczną pomysłowością.

Wnętrze pochodzącej z XIX wieku kamienicy zachwyca od pierwszego wejrzenia. To zasługa projektantki, a zarazem właścicielki, która w starym, podniszczonym mieszkaniu odkryła – duszę. Nie wahając się ani chwili kupiła te wymagające dużego nakładu pracy wnętrze i w pełni wykorzystała jego niesamowity potencjał.

I choć apartament należało nie tyle odnowić, co urządzić od początku – właścicielce udało się ocalić jego niektóre elementy wystroju. Zarówno stylowa sztukateria obecna w zasadzie we wszystkich pomieszczeniach, jak i ciężkie drewniane drzwi – pamiętają niejedno. Z kolei podłoga, która wydaje się nieco podniszczona, jest zupełnie nowa. W ten sposób we wnętrzu spotykają się elementy tradycji z nowoczesnymi.

Najlepszym tego przykładem jest salon. Urządzony z niezwykłym smakiem stanowi serce tego obdarzonego duszą domu. Świadczą o tym zarówno stare, stylowe meble, jak i zgromadzone tu obrazy, figurki i inne bibeloty. Są wśród nich takie, które właścicielka nabyła wraz z mieszkaniem i poddała gruntownej renowacji, ale i są te, które wyszperane zostały w antykwariatach czy na targach staroci. Mimo licznych dekoracji salon nie przytłacza ich nadmiarem. Wręcz przeciwnie urzeka pięknem zgromadzonych tu przedmiotów, które wydają się stworzone do tego wnętrza.

Na szczególną uwagę zasługuj także komplet wypoczynkowy. Zarówno kanapa, jak i fotel wykonane zostały na zamówienie. Mimo klasycznych form meble te są bardzo nowoczesne, a poza tym niezwykle modne. To zasługa jasnoszarej tapicerki, która doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu. Na tle prawie czterometrowych ścian, w otoczeniu klasycznych mebli i licznych dekoracji modny szary zyskuje całkiem nowy wyraz.

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA