Aranżacja ściany w salonie. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Aranżacja ściany w salonie. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
20 maj 2018 12:49

Pomysł na ścianę w salonie: 20 pięknych wnętrz

Doskonałym pomysłem na ozdobienie salonu i zaakcentowanie charakteru właścicieli jest ciekawe wykończenie jednej lub dwóch ścian. Tynk, cegła, kamień, beton, tapeta czy drewno to obecnie najpopularniejsze rozwiązania.

Aranżację ściany w salonie trzeba dopasować do stylu naszego wnętrza. Nie powinniśmy bać się kolorów czy czerni – możliwości mamy teraz nieograniczone. Jeśli mamy duży salon ściana w kolorze węgla nada mu tylko głębi.

Z kolei nowoczesne panele z drewna czy tak modna ostatnio mozaika drewniana układana na sztorc, nie mają nic wspólnego z drewnianą boazerią z poprzedniej epoki.

Do łask wracają piękne tapety z motywami kwiatowymi czy fototapety. Zastanówmy się tylko, czy jaskrawe kolory i wyraziste wzory wzory nie znudzą nam się zbyt szybko. Jeśli nie mamy przekonania do tak odważnych rozwiązań, postawmy na oryginalny, ale subtelny wzór.

Zobacz także: Płytki do łazienki: zobacz 25 najmodniejszych kolekcji

Kolejnym pomysłem na wykończenie ściany w salonie jest cegła. W tym wypadku możemy zdecydować się na surową cegłę w naturalnym odcieniu, bądź też postawić na cegłę w wersji bielonej. Oryginalną aranżację może dopełnić także ceglana ściana pomalowana na czarno.

Chcąc wprowadzić do wnętrza odrobinę industrialnego charakteru i modnej surowości, postawmy na surowy beton. Ten idealnie sprawdzi się w aranżacji ściany w salonie minimalistycznych i loftowych przestrzeniach.

Wszystkim żądnych innowacyjnych i wyjątkowych rozwiązań możemy też polecić kamień czy spieki kwarcowe, które wyróżniają się nie tylko wyjątkowymi właściwościami, ale przede wszystkim oryginalną kolorystyką. Chcąc zaś nadać aranżacji salonu nieco przytulności i domowego klimatu możemy zdecydować się na tapicerowaną ścianę.

To Cię również zainteresuje: Mały dom: projekt niedrogi w budowie i utrzymaniu

W naszej galerii prezentujemy aż 20 pomysłów polskich architektów na wykończenie ścian. Mamy nadzieję, że będą one dla Państwa inspiracją do aranżacji własnej ciekawej ściany w salonie. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH