Z biurkiem w stylu kolonialnym doskonale harmonizują pozostałe meble i dodatki: eleganckie krzesło gabinetowe oraz skórzany fotel, skórzana ramka i stojaki na dokumenty (Almi Decor). Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Z biurkiem w stylu kolonialnym doskonale harmonizują pozostałe meble i dodatki: eleganckie krzesło gabinetowe oraz skórzany fotel, skórzana ramka i stojaki na dokumenty (Almi Decor). Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Pomysłowa szafa do gabinetu

W baśniach, które pamiętamy z dzieciństwa, szafa była często tajemnym przejściem do innego świata albo bezpieczną kryjówką. Kojarzy się więc z tajemnicą i zagadką. Jak się okazuje, również w realnej rzeczywistości może stać się bohaterką nieprzewidywalną i kryjącą w swym wnętrzu intrygujące sekrety.

Gabinet jest kontynuacją stylistyki obecnej w innych wnętrzach mieszkania. Tutaj również prym wiodą drewno tekowe (drzwi, ściana za biurkiem) oraz iroko (na podłodze).

Biurko z egzotycznego drewna

Nieco egzotyki dodaje mu okazałe biurko z bejcowanego cedru. To mebel pełen tajemnic, wyposażony w wiele funkcji, które odkrywamy krok po kroku. Małe szufladki mogą służyć jako “kryjówka” na drobiazgi i dokumenty. Schowane po obu stronach biurka wysuwane blaty, jeszcze bardziej poszerzają jego funkcje – uzyskaną po ich rozsunięciu powierzchnię można wykorzystać jako miejsce na komputer, książki, czy filiżankę kawy.

Jednorodność stylistyki wyposażenia i harmonia jego elementów, sprawiają, że wnętrze wydaje się przewidywalne. Ale to tylko pozory. Architekt Sylwia Erol przygotowała bowiem niespodziankę.

Szafa z pomysłem

Najbardziej intrygującym elementem gabinetu okazuje się dekoracyjna ściana. Jej funkcja estetyczna schodzi na drugi plan, gdy odkrywamy jej funkcję użytkową. Tekowa płaszczyzna kryje w sobie przepastną szafę, która pomieścić może książki, dokumenty, czy przedmioty, na które nie było miejsca w pozostałej części mieszkania.

Ponadto w ścianie ukryte jest opuszczane łóżko, dzięki czemu w każdej chwili gabinet może przeistoczyć się... w sypialnię dla gości. By stworzyć ciepły, przytulny nastrój, wystarczy opuścić szerokie, drewniane żaluzje w oknie i zapalić lampki.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Magda, 2011-08-10 16:05:44

  Lubię takie niespodzianki, bo sztuka dla sztuki, czyli wszystko podporządkowane estetyce nie jest dobre dla przeciętnego wielkością mieszkania, które musi być praktyczne i wygodne. Sposób w jaki zostało to wymyślone i zaprojektowane jest godny podziwu. Wydaje mi się, że jest to nawet trudniejsze niż projektowanie wnętrz (co też nie jest pestką, bo nawet proste aranżacje wymagają ode mnie sporo pracy i cierpliwości), gdyż trzeba być przy nich bardziej precyzyjnym.
 • rapa, 2011-03-07 11:37:21

  Proszę o informację, co to za biurko, od dawna szukam takiego modelu. Z góry dziękuję!
 • Gość, 2009-07-14 15:26:02

  zbyt ascetycznie urządzony ten gabinet, kojarzy mi się z biurem w jakimś urzędzie gminy, bez polotu...pachnie starością

POLECAMY W SERWISACH