System Ścienny Kerradeco - Profile VOX - Scotch

Zobacz galerię [6 zdjęć]

System Ścienny Kerradeco - Profile VOX - Scotch
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
30 sie 2017 15:44

Pomysły na niebanalny i funkcjonalny przedpokój

Jak ważne jest pierwsze wrażenie, wie każdy z nas. Podpowiadamy, jak sprawić, by stylowe i praktyczne rozwiązania witały nas już od progu.

Podczas urządzania mieszkania pomieszczeniom przechodnim poświęcamy zazwyczaj najmniej czasu. A to duży błąd, bo kryją one w sobie spory aranżacyjny potencjał i… wyzwanie. Szczególnie przedpokój, który stanowi wizytówkę naszego wnętrza i decyduje o pierwszym wrażeniu. Dlatego ważne jest, aby był zaaranżowany zarówno stylowo, jak i funkcjonalnie. A to niezwykle trudne zadanie – ponieważ przedpokój to zazwyczaj mało ustawne pomieszczenie, w którym musimy znaleźć miejsce na wiele przedmiotów.

Ponadto narażone jest na wilgoć, piach, zabrudzenia i uszkodzenia. Jak sprawić zatem, by przedpokój zachwycał nienagannym wyglądem przez dłuższy czas? Z pomocą przychodzi marka VOX i system ścienny Kerradeco, który jest efektownym wykończeniem wnętrza i jednocześnie jego doskonałym zabezpieczeniem. Z Kerradeco stworzysz niebanalnie zaaranżowany przedpokój, któremu niestraszne są mokre kurtki, buty i parasole. Marka VOX prezentuje kilka aranżacyjnych inspiracji, jak przedpokój zamienić w miejsce efektowne i funkcjonalne zarazem!

Ściana o nienagannym wyglądzie

Pierwszą – i najważniejszą – zasadą, którą należy się kierować podczas urządzania przedpokoju, jest wybór dobrych jakościowo materiałów. Naturalne drewno, ozdobna tapeta czy wyszukany kolor farby mogą ciekawie wyglądać na ścianie, ale należy zastanowić się, czy przetrwają wilgoć, otarcia i inne uszkodzenia, z którymi będą musiały się zmierzyć na co dzień. Warto wybrać takie rozwiązanie, które zastąpi te materiały, ale będzie od nich trwalsze, odporniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu.

System ścienny Kerradecoto nowoczesne panele składające się z trzech warstw, dzięki czemu są odporne na uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne, a także na wodę i wilgoć. To idealny wybór do tak wymagających pomieszczeń, jak hol. Są one łatwe w pielęgnacji i czyszczeniu. A to szczególnie ważne w przechodnim pomieszczeniu, do którego wchodzimy w butach i odzieży wierzchniej, opieramy się o ściany, wieszamy na nich kurtki, a nawet sprzęt sportowy: rower czy deskorolkę. Panele Kerradeco są łatwo zmywalne, dzięki czemu bez problemu można usunąć z nich wszelkie zabrudzenia i cieszyć się nienagannymi ścianami przez długi czas.

Spójność przede wszystkim

Skoro przedpokój jest zapowiedzią tego, co można spotkać w dalszych częściach naszego mieszkania, ważna przy jego urządzaniu jest też zasada spójności – zarówno pod względem stylistyki, jak i kolorystyki. Nicią łączącą pomieszczenia mogą być kolory, materiały, kształty. Mogą one pojawić się na jednej wybranej powierzchni – jako dominanta, akcent lub kontrapunkt. Dzięki systemowi Kerradeco styl wnętrza można stworzyć za pomocą odpowiednio dobranego wzoru paneli, które jednocześnie będą pełnić funkcję praktyczną: zabezpieczą ścianę przed uszkodzeniami i wilgocią. Na takim tle można z powodzeniem zamontować wieszak na ubrania, a nawet – na rower.

Zabawa proporcjami

Przedpokój to najczęściej długie i wąskie pomieszczenie lub małe i nieustawne Jak zatem wizualnie je powiększyć i nadać mu harmonię? Dekoracje ścienne to świetna metoda, by zmienić optycznie proporcje wnętrza. Panele mogą być wykończeniem całej ściany – w tym przypadku warto zdecydować się na ich jasne odcienie – ale też za ich pomocą można stworzyć lamperię.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH