Niewątpliwym atutem dziennej strefy jest odsłonięta, drewniana więźba dachowa, która uatrakcyjnia i ociepla wnętrze, a także dodaje mu przestrzeni. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Niewątpliwym atutem dziennej strefy jest odsłonięta, drewniana więźba dachowa, która uatrakcyjnia i ociepla wnętrze, a także dodaje mu przestrzeni. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
15 lut 2012 15:05

Pozorny chłód

Nowoczesny salon to starannie przemyślana wizja architektoniczna, z pomysłowymi rozwiązaniami oraz ciekawie wykorzystanym kamieniem i drewnem.

Otwarta, nietypowo ulokowana (na piętrze) strefa dzienna, to duży salon, łączący się z kuchnią i jadalnią za pośrednictwem efektownie podświetlonego baru. Wnętrze zaaranżowano w stonowanej kolorystyce, z wykorzystaniem dużej ilości kamienia. Podłoga została wyłożona ciemnoszarymi włoskimi płytkami (Le Lache, Marazzi), szary łupek bułgarski posłużył z kolei jako okładzina ściany, obejmującej aż trzy kondygnacje, a na tym poziomie wydzielił przestrzeń z toaletą dla gości. Wykonaną na zamówienie, granitową zabudowę kominka zwieńczył biały marmur Botticino. Surowość czerni i szarości została złagodzona ciepłym drewnem, polakierowanym na odcień orzecha amerykańskiego. Granit kominka ciekawie połączył się z orzechowym fornirem, tworząc nietypowy regał na książki i tło dla RTV.

W strefie wypoczynkowej ilość mebli ograniczono do podstawowego minimum. Króluje tu wykonany na zamówienie, kilkuczęściowy skórzany zestaw kanap, którym towarzyszy szklany stolik kawowy (Sofa Linea). Ich czerń została zrównoważona przez mocny detal – dywanik w kolorze fuksji, jaskrawe barwy oryginalnie podświetlonego baru oraz śnieżnobiałe, podwieszane szafki z lakierowanej płyty MDF na ścianie. Niewątpliwym atutem dziennej strefy jest odsłonięta, drewniana więźba dachowa, która uatrakcyjnia i ociepla wnętrze, a także dodaje mu przestrzeni.

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • Kasia, 2012-05-31 20:55:05

  Chłód ale pozorny. Bo stylizacja jest absolutnie genialna! Pięknie to wygląda. Chciałabym mieć coś takiego u siebie w domu. Problemem jest jedynie to, że mam u siebie o wiele mniejsze przestrzenie. Ale może spróbuję zrobić tak żeby chociaż jakoś podobnie wyszło. Widziałam ostatnio w katalogu Magnata świetne tego typu aranżacje. Ciekawych pomysłów nigdy dość!
 • Donia, 2012-05-22 22:55:58

  Zosia wiem o czym mówisz. Stylizacje "Magnata" pt "XXI" też są moimi ulubionymi! Uwielbiam nowoczesne stylizacje, dlatego i ta wyżej wyjątkowo mi się podoba. Mam zamiar w wakacje zrobić duży remont salonu. A salon mam spory, prawie 20 metrów więc roboty trochę będzie!
 • Zosia, 2012-05-21 19:15:19

  bardzo ładne wnętrze. w podobnej stylistyce widziałam aranżację w nowym katalogu Magnata . nazywa sie "XXI wiek" bardzo fajne łączenia różnych struktur, faktur, kamienia, drewna. bardzo inspirujący katalog.
 • AnnaMaria, 2012-02-25 23:03:58

  zachwycajace polaczenei szarosci i różu!

POLECAMY W SERWISACH