Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Niewątpliwym atutem dziennej strefy jest odsłonięta, drewniana więźba dachowa, która uatrakcyjnia i ociepla wnętrze, a także dodaje mu przestrzeni. Fot. Bartosz Jarosz.

Niewątpliwym atutem dziennej strefy jest odsłonięta, drewniana więźba dachowa, która uatrakcyjnia i ociepla wnętrze, a także dodaje mu przestrzeni. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 15 lut 2012 15:05

Pozorny chłód

Nowoczesny salon to starannie przemyślana wizja architektoniczna, z pomysłowymi rozwiązaniami oraz ciekawie wykorzystanym kamieniem i drewnem.

Otwarta, nietypowo ulokowana (na piętrze) strefa dzienna, to duży salon, łączący się z kuchnią i jadalnią za pośrednictwem efektownie podświetlonego baru. Wnętrze zaaranżowano w stonowanej kolorystyce, z wykorzystaniem dużej ilości kamienia. Podłoga została wyłożona ciemnoszarymi włoskimi płytkami (Le Lache, Marazzi), szary łupek bułgarski posłużył z kolei jako okładzina ściany, obejmującej aż trzy kondygnacje, a na tym poziomie wydzielił przestrzeń z toaletą dla gości. Wykonaną na zamówienie, granitową zabudowę kominka zwieńczył biały marmur Botticino. Surowość czerni i szarości została złagodzona ciepłym drewnem, polakierowanym na odcień orzecha amerykańskiego. Granit kominka ciekawie połączył się z orzechowym fornirem, tworząc nietypowy regał na książki i tło dla RTV.

W strefie wypoczynkowej ilość mebli ograniczono do podstawowego minimum. Króluje tu wykonany na zamówienie, kilkuczęściowy skórzany zestaw kanap, którym towarzyszy szklany stolik kawowy (Sofa Linea). Ich czerń została zrównoważona przez mocny detal – dywanik w kolorze fuksji, jaskrawe barwy oryginalnie podświetlonego baru oraz śnieżnobiałe, podwieszane szafki z lakierowanej płyty MDF na ścianie. Niewątpliwym atutem dziennej strefy jest odsłonięta, drewniana więźba dachowa, która uatrakcyjnia i ociepla wnętrze, a także dodaje mu przestrzeni.

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA