Szafka RTV i niskie komody, tak jak ława, wykonane zostały na specjalne zamówienie. Wnętrze otulają miękko zasłony w odcieniach brązu i beżu (Świat Firan). Fot. Monika Filipiuk

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Szafka RTV i niskie komody, tak jak ława, wykonane zostały na specjalne zamówienie. Wnętrze otulają miękko zasłony w odcieniach brązu i beżu (Świat Firan). Fot. Monika Filipiuk
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
20 paź 2011 09:53

Przestronny salon

Imponująca powierzchnia tego salonu ma same zalety. Daje nieprawdopodobne poczucie swobody, a przy okazji pozwala na organizowanie domowych imprez dla grupy przyjaciół.

Oprócz modułowego systemu wygodnych kanap, wprowadzono tu wykonane na zamówienie, według projektu: niskie komody, szafkę RTV i długą ławę - stół. Ława kryje w sobie zresztą ciekawe rozwiązanie - zaopatrzona została w ukryte wewnątrz, mobilne stoliki na kółkach. Można je w razie potrzeby wysuwać, również na środek pokoju. W oknach umieszczono praktyczne białe rolety, ale także eleganckie zasłony w odcieniach brązu i beżu (Świat Firan).

Warto zwrócić uwagę na oświetlenie. Wiszące nad ławą trzy abażury (Almi Decor) roztaczają wokół łagodny, ciepły blask, o nastrój "dbają" też lampy na komodach i małe żyrandole zawieszone po obu stronach telewizora. Z kolei równomiernie umieszczone w podwieszanym suficie halogeny zapewniają, gdy potrzeba, mocne, zdecydowane światło.

Podłoga salonu została pokryta jasnym, polerowanym gresem, który sprawia nieco chłodne wrażenie. Dla złagodzenia i zrównoważenia takiego efektu, sufit podwieszany wykonano z oryginalnego materiału: drewnopodobnej płyty laminowanej. Również ściana za kanapami została wyłożona podobną płytą, tyle że w ciemnobrązowym kolorze. Ciepłym elementem, w ścisłym znaczeniu tego słowa, jest także kominek, wyeksponowany na efektownej, fioletowo - liliowej kolumnie konstrukcyjnej i wyróżniający się kamienną obudową o nieszablonowym, wyrazistym użyleniu. Z salonu można swobodnie przejść do jadalni i ulokowanej za nią kuchni. Obie przestrzenie, jedynie symbolicznie, oddziela bar ze szklanym frontem.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • DUOLUX, 2012-02-17 15:02:12

    niesamowite wnętrze, gratulujemy!

POLECAMY W SERWISACH