Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Tłem dla plazmy, umieszczonej na ścianie z płyty gipsowej, stała się okładzina wengé. Co ciekawe, telewizor można schować w specjalnej wnęce, co przydaje się zwłaszcza podczas seansów filmowych, gdy opuszcza się umieszczony pod sufitem ekran. Fot. Bartosz Jarosz.

Tłem dla plazmy, 
umieszczonej na ścianie z płyty gipsowej, stała się okładzina wengé. Co ciekawe, telewizor można schować w specjalnej wnęce, co przydaje się zwłaszcza podczas seansów filmowych, gdy opuszcza się umieszczony pod sufitem ekran. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 22 gru 2011 11:01 (aktualizacja: 24 sty 2014 11:02)

Recepta na salon

Jak stworzyć ciekawe wnętrze? Należy komfortowo rozplanować przestrzeń, ciekawie wykorzystać materiały, a "na deser" sprawić sobie designerskie meble...

Elegancki salon został zaaranżowany w bardzo stonowanych i przytulnych barwach - to przede wszystkim beż, brąz i biel. W samym środku stanął zestaw rozłożystych kanap (Interfurnex) oraz niski okrągły stolik (BoConcept). Minimalistyczny, wbudowany w ściankę kominek to nie jedyny ocieplający element we wnętrzu.

Grzejniki pod oknami zabudowano dekoracyjnymi konsolami z hebanu i wengé, co nie tylko pozwoliło na ich ukrycie, ale i umożliwiło ciekawe wyeksponowanie bibelotów. Słup nośny, również obudowany fornirem wengé, to nie tylko element konstrukcyjny, ale także oryginalna, dająca z wewnątrz światło, lampa.

Oświetlenie jest tu zresztą bardzo ważne, wszystkie strategiczne miejsca zostały starannie i bardzo efektownie podświetlone. Kanapy zostały ustawione w taki sposób, by symbolicznie mogły oddzielić strefę salonu od położonej obok jadalni i biblioteki.

Nad wnętrzem góruje imponująca lampa Balance (Vibia, proj. Jordi Vilardell), z charakterystycznym, długim wysięgnikiem. Podłogę wyłożono parkietem z ciemnego drewna i kontrastującym z nim, jasnym marmurem.

Miejsce na telewizor

Ważnym miejscem jest starannie wyeksponowana część telewizyjna. Tłem dla plazmy, umieszczonej na ścianie z płyty gipsowej, stała się okładzina wengé. Co ciekawe, telewizor można schować w specjalnej wnęce, co przydaje się zwłaszcza podczas seansów filmowych, gdy opuszcza się umieszczony pod sufitem ekran.

Rzecz niezbyt częsta we współczesnych wnętrzach: domowa biblioteka! Umieszczona tuż obok salonu, z imponującym regałem na książki i miejscami do czytania. Wykonany według specjalnego projektu regał, to zajmująca całą ścianę bryła, skonstruowana z forniru wengé i hebanu. Lekkości tej dość solidnej zabudowie, dodają szklane półki, specjalne wnęki na dekoracyjne detale oraz delikatne podświetlenie.

Czytając, można napić się kawy, siedząc w kultowych fotelach Georga Nelsona (Coconut Chair, proj. z 1955 roku), wyprodukowanych przez firmę Vitra. Całość przytulnie "otulają" jasne rolety i długie, suto marszczone zasłony w oknach.

PROJEKTANT

Ewelina Jankowska

Ipnotic Architecture

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA