Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Nowoczesny, oryginalny stolik kawowy Mood Nordic Industrial zachwyca metalową konstrukcją podstawy oraz drewnianym blatem, który ociepla skandynawską aranżację salonu. Fot. Westwing

Nowoczesny, oryginalny stolik kawowy Mood Nordic Industrial zachwyca metalową konstrukcją podstawy oraz drewnianym blatem, który ociepla skandynawską aranżację salonu. Fot. Westwing
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 13 kwi 2016 11:11 (aktualizacja: 15 kwi 2016 08:25)

Salon ocieplony drewnem: 10 propozycji producentów

Nieważne w jakim stylu zdecydujemy się urządzić nasz salon, możemy nadać mu przytulny charakter za pomocą drewnianych akcentów.

Drewno w salonie może przyjąć wiele form: podłogi, ściany, komody czy choćby stolika kawowego. W zależności od jego wybarwienia oraz ilości, w jakiej zostanie użyte będzie jedynie delikatnie ocieplać salon lub też uczyni z niego prawdziwe królestwo przytulnego ciepła. Nawet w srebrzystym, jasnym wybarwieniu zawsze jednak będzie się kojarzyć z domowym ogniskiem i azylem. 

Drewno bowiem ma to do siebie, że postrzegane jest jako materiał ciepły, przytulny. Podobnie działają na nasze oko imitacje drewna - czy to w postaci paneli podłogowych, czy okleiny z dekorem drewna czy też płytek ceramicznych do złudzenia naśladujących swój naturalny pierwowzór.

Drewno przy tym idealnie współgra z różnorodnymi stylistykami. W salonie klasycznym będzie harmonizującym z otoczeniem dopełnieniem, w minimalistycznych aranżacjach salonu stanie się jedynym elementem, który ociepli surową przestrzeń. W salonach urządzonych w stylu loft będzie tworzyć ciekawy kontrast z szarym, surowym betonem. 

W naszej galerii prezentujemy 10 zdjęć, przedstawiających aranżacje salonów z drewnianymi motywami. Odnajdziecie tutaj skandynawskie inspiracje, nowoczesną awangardę czy industrialny loft. Zawsze jednak ocieplone detalem w postaci drewna bądź jego imitacji. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA