Nowoczesny, oryginalny stolik kawowy Mood Nordic Industrial zachwyca metalową konstrukcją podstawy oraz drewnianym blatem, który ociepla skandynawską aranżację salonu. Fot. Westwing

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Nowoczesny, oryginalny stolik kawowy Mood Nordic Industrial zachwyca metalową konstrukcją podstawy oraz drewnianym blatem, który ociepla skandynawską aranżację salonu. Fot. Westwing
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
13 kwi 2016 11:11

Salon ocieplony drewnem: 10 propozycji producentów

Nieważne w jakim stylu zdecydujemy się urządzić nasz salon, możemy nadać mu przytulny charakter za pomocą drewnianych akcentów.

Drewno w salonie może przyjąć wiele form: podłogi, ściany, komody czy choćby stolika kawowego. W zależności od jego wybarwienia oraz ilości, w jakiej zostanie użyte będzie jedynie delikatnie ocieplać salon lub też uczyni z niego prawdziwe królestwo przytulnego ciepła. Nawet w srebrzystym, jasnym wybarwieniu zawsze jednak będzie się kojarzyć z domowym ogniskiem i azylem. 

Drewno bowiem ma to do siebie, że postrzegane jest jako materiał ciepły, przytulny. Podobnie działają na nasze oko imitacje drewna - czy to w postaci paneli podłogowych, czy okleiny z dekorem drewna czy też płytek ceramicznych do złudzenia naśladujących swój naturalny pierwowzór.

Drewno przy tym idealnie współgra z różnorodnymi stylistykami. W salonie klasycznym będzie harmonizującym z otoczeniem dopełnieniem, w minimalistycznych aranżacjach salonu stanie się jedynym elementem, który ociepli surową przestrzeń. W salonach urządzonych w stylu loft będzie tworzyć ciekawy kontrast z szarym, surowym betonem. 

W naszej galerii prezentujemy 10 zdjęć, przedstawiających aranżacje salonów z drewnianymi motywami. Odnajdziecie tutaj skandynawskie inspiracje, nowoczesną awangardę czy industrialny loft. Zawsze jednak ocieplone detalem w postaci drewna bądź jego imitacji. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Kamil , 2016-08-18 20:36:36

    Zwariowalam widząc ten wzór na suficie! Czy ktoś może mi pomóc w znalezieniu takiej naklejki ??

POLECAMY W SERWISACH