Cała strefa dzienna została zaplanowana niezwykle efektownie. Przenikające się przestrzenie łączy nowoczesność idąca w parze z funkcjonalnością. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Cała strefa dzienna została zaplanowana niezwykle efektownie. Przenikające się przestrzenie łączy nowoczesność idąca w parze z funkcjonalnością. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
22 wrz 2014 08:45

Salon otwarty. Pomysł na białe wnętrze

Otwarty na dwie kondygnacje salon pnie się ku niebu. Skąpany w bieli gwarantuje poczucie spokoju i pełnię relaksu.

Duży przestronny dom miał być oryginalny i niestandardowy. Odbiegający od katalogowych rozwiązań zarówno pod względem samej bryły, jak i aranżacji wnętrza. Aby sprostać tym oczekiwaniom konieczna była współpraca z architektem.

Inwestorzy po długich poszukiwaniach osoby, która sprosta wszystkim ich oczekiwaniom trafili do Małgorzaty Galewskiej. O tym, że lepiej trafić nie mogli najlepiej świadczy fakt, że powierzyli w jej ręce nie tylko projekt domu, ale tez wystrój całego wnętrza. Te rozwiązanie spodobało się obu stronom. Projektując bryłę domu od razu myślałam o tym, jaki efekt przestrzenny uzyskamy w środku – tłumaczy projektantka. I tak stanął dom, który od A do Z jest niezwykle przemyślaną konstrukcją, łącząca wszystkie elementy aranżacyjne w jedną, spójną całość.

Sama bryła budynku jest bardzo funkcjonalnie rozplanowana. Jej trzy kondygnacje podzielone zostały według poszczególnych stref. Poddasze zajmuje strefa nocna z wygodną, komfortową częścią przeznaczoną tylko dla rodziców oraz osobna strefa dla dzieci. Całość spina hol połączony z przeszkloną antresolą, z której roztacza się widok na salon pnący się aż na dwie kondygnacje. Jego imponująca wysokość sprawia, że wydaje się on jeszcze bardziej przestronnym, niż jest w rzeczywistości. Efekt ten potęgują ogromne przeszklenia, które dodatkowo doświetlają całą przestrzeń dzienną. Jest ona bardzo nowoczesna, ale i przytulna zarazem.

To zasługa spójnie dobranej kolorystyki, jak i materiałów wykończeniowych. Dominują tu biele i szarości, które ociepla naturalne drewno dębowe zastosowane na podłodze. Tę spójnie kolorystyczną bazę ożywia kilka mocniejszych akcentów. W salonie jest to pas szarej tapety pnący się na całą jego wysokość oraz intensywne odcienie kolorów, w których wybrano kanapy i fotele. W bliskim kontakcie z częścią wypoczynkową znajduje się jadalnia oraz kuchnia ze spiżarką. Z salonem spaja je jednak nie tylko lokalizacja, ale też cała koncepcja wystroju tego urzekającego pod każdym względem wnętrza.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH