Ściana wyłożona ręcznie formowanymi płytkami w kolorze ciepłego beżu stanowi znakomite tło dla monitora telewizyjnego. Taka dekoracja podkreśla też nowoczesny styl aranżacji. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Ściana wyłożona ręcznie formowanymi płytkami w kolorze ciepłego beżu stanowi znakomite tło dla monitora telewizyjnego. Taka dekoracja podkreśla też nowoczesny styl aranżacji. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
06 marz 2015 10:38

Salon w beżach i brązach. Tak można go urządzić

Chociaż salon jest prosty i nowoczesny, panuje w nim ciepła, rodzinna aura. Wszystko za sprawą beżów i brązów, dominujących we wnętrzu, a także płomieniom tańczącym w kominku.

Przestronny salon i jadalnia jest przykładem na to, że gościnna część domu może mieć nowoczesny, a przy tym również ciepły i familijny charakter. Rodzinny klimat wprowadza tu duży stół, przy którym gospodarze wraz z dwoma synami celebrują codzienne posiłki. W familijny charakter przestrzeni znakomicie wpisuje się również dekoracja ścienna - symbol genealogii. Ręcznie malowane drzewo, z wieloma kwiatostanami i delikatnymi listkami niebanalnie zdobi wnętrze i przypomina, że rodzina jest tym, co w życiu najcenniejsze.

Otwarta strefa dzienna

Popołudniowy odpoczynek po pracy czy krótka wizyta znajomych z reguły odbywają się w salonie. Wnętrze tworzy przestrzeń telewizyjna, która łączy się z centralną strefą wypoczynku, wyposażoną w proste kanapy w kolorze gorzkiej czekolady oparte na drewnianych nóżkach oraz niewielki stolik kawowy.

Klimat salonu kreuje również utrzymany w konwencji wnętrza narożny kominek, wyłożony marmurem Breccia Sarda. Do minimalistycznej aranżacji odrobinę finezji wnosi z kolei subtelna lampa o lekkiej formie, umieszczona centralnie nad strefą wypoczynku.

Jasna przestrzeń 

Liczne przeszklenia o dużej powierzchni sprawiają, że w ciągu dnia część salonowo-jadalnianą oświetlają promienie słońca. Sztuczne światło wykorzystywane jest głównie wieczorem, niemniej pełni bardzo ważną rolę. Dzięki lampom wydobywane są faktury ręcznie formowanych płytek. Powierzchnie wyłożone płytkami są nie tylko dekoracją, ale stanowią też element łączący trzy pomieszczenia parteru: kuchnię, jadalnię oraz salon.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • jarek, 2015-09-02 20:26:01

    Wszystko ok ale nie zauważyłem grzejników na żadnym ze zdjęć. Szczególnie w salonie gdzie ściana jest przeszklona o dużej powierzchni sprawiają . Idealnie sprawdziłby się tam grzejniki kanałowe.

POLECAMY W SERWISACH