Biel, szarości i brązy to kolory dominujące w aranżacji wnętrza. Stonowana paleta barw stanowi estetyczne tło dla kolorowych dodatków dekoracyjnych. Projekt: Marta Kilan. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Biel, szarości i brązy to kolory dominujące w aranżacji wnętrza. Stonowana paleta barw stanowi estetyczne tło dla kolorowych dodatków dekoracyjnych. Projekt: Marta Kilan. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
18 lut 2016 15:06

Salon w domu jednorodzinnym. Inspirujące pomysły

Nieduży dom jednorodzinny to coraz częstsza alternatywa dla drogich mieszkań. Jak go urządzić? Zobaczcie propozycje wystroju salonu.

Salon w domku jednorodzinnym powinien być przestronny i wygodny. Tu w końcu mamy więcej miejsca niż w mieszkaniu w bloku, które warto zagospodarować właśnie na komfortową strefę wypoczynku. Aby metraż naszego salonu był odpowiednio duży, należy o to zadbać już na etapie powstawania projektu domu. To także dobry moment, by zdecydować czy ma mieć ona charakter całkowicie zamknięty czy też pozostać w otwartej strefie dziennej. Pamiętajmy przy tym, że oddzielony od kuchni i jadalni salon  wymaga większego metrażu całego budynku. Z kolei kuchnię otwartą zawsze można wizualnie przysłonić oraz optycznie odgraniczyć od części salonowej.

W takim salonie nie może też zabraknąć wygodnej kanapy oraz kominka. To on stanowi centrum aranżacji strefy wypoczynkowej w domach jednorodzinnych. I bez względu na to czy będzie to tradycyjna zabudowa kominkowa czy może nowoczesny piec wolno stojący - zawsze będzie on niepowtarzalnym atutem tego typu wnętrz. Ustawienie w jego pobliżu wygodnego wypoczynku to zazwyczaj kropka nad i salonowej aranżacji domku jednorodzinnego. Do wyboru mamy wiele opcji: poprzez tradycyjne zestaw sofa plus fotel, poprzez nowoczesne narożniki czy zestawy 3, 2 + 1, aż po meble modułowe.

Salon w domku jednorodzinnym często też wymaga mebli wykonanych pod wymiar. Pozwalają one w pełni wykorzystać dostępna przestrzeń i uczynić ją optymalnie funkcjonalną. Meble pod wymiar to także duże możliwości kolorystyczne, pozwalające bawić się różnorodnymi stylami: nowoczesny, klasycznym, angielskim czy minimalistycznym. Nie zapominajmy jednak, że tego typu meble wykonują nie tylko zakłady stolarskie, ale też duże sklepy meblowe.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH