Pokój dzienny połączono z jadalnią. Proj. wnętrza Marta Kruk. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Pokój dzienny połączono z jadalnią. Proj. wnętrza Marta Kruk. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
25 marz 2016 14:14

Salon w nowoczesnym stylu, a jednak przytulny

Zobaczcie, jak prezentuje się pokój dzienny w niewielkim warszawskim mieszkaniu. Dzięki pomysłom projektantki wnętrze pięknie powiększono optycznie!

Właściciele tego niewielkiego mieszkania marzyli o przestrzeni. Projektantka Marta Kruk postanowiła to marzenie spełnić. Za pomocą kilku zabiegów dokonała prawdziwego cudu!

W chwili, kiedy dowiedziała się, że największym marzeniem inwestorów jest zyskanie większej ilości przestrzeni, od razu wiedziała, że musi pozbyć się części ścian. Aby nie naruszyć konstrukcji budynku, zastąpiła je stalową ramą, która podtrzymuje sufit. We wnętrzu wyburzono ścianę dzielącą kuchnię z jadalnią, jak również tę odgradzającą przedpokój od salonu. W ten sposób powstał ogromny open space. Stalowa konstrukcja, przymocowana do sufitu grubymi nitami, nadała wnętrzu lekko industrialny klimat. Styl ten spodobał się właścicielom,  postanowiono więc urządzić całe otwarte wnętrze w tym właśnie tonie.

W salonie nie zabrakło betonu, stali oraz zimnej kolorystyki. Ściany ozdobiono płytami betonu architektonicznego, które współgrają kolorystycznie z ustawionym poniżej narożnikiem. Powstał tu komfortowy kącik wypoczynkowy w odcieniach szarości. Ciekawym elementem tej części mieszkania jest stolik kawowy wykonany z palet. To modny akcent, który doskonale wpisuje się w industrialny klimat wnętrza. Wykonany został na zamówienie, podobnie jak meble RTV. Aby salon nie był zbyt zimny, zastosowano wokół dużą ilość naturalnego drewna. Dębowe meble podkreślono elementami stalowymi, by wpisywały się w styl wnętrza. Podłoga z drewna teakowego dodaje zaś wnętrzu przytulności.

W pomieszczeniu z salonem znajduje się również jadalnia. Przy klasycznym, drewnianym stole, ustawione zostały nowoczesne krzesła z tworzywa sztucznego. Industrialnym elementem są ciekawe lampy, które poddano technice korozji. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH