Duża kanapa to dobre rozwiązanie by móc wygodnie odpoczywać przy cieple kominka. Nadaje wnętrzu naturalnego charakteru oraz wyraźnego kontrastu wobec klasycznej bieli i czerni.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Duża kanapa to dobre rozwiązanie by móc wygodnie odpoczywać przy cieple kominka. Nadaje wnętrzu naturalnego charakteru oraz wyraźnego kontrastu wobec klasycznej bieli i czerni.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
08 wrz 2015 13:35

Salon w stylu skandynawskim. Zobacz gotowy projekt

Proste, minimalistyczne formy ubrane w biel i drewno. Oto sprawdzony przepis na wnętrze w stylu skandynawskim.

Klienci postanowili, że ich wymarzony dom będzie jedyny w swoim rodzaju. Znaleźli więc dwukondygnacyjny budynek na Warmii i Mazurach i postanowili zaadoptować do własnych potrzeb. Dodatkowym atutem była działka, na której się było zejście prosto nad jezioro. I tak narodził się pomysł zaaranżowania wnętrza w nietypowy sposób.

Projektantka postanowiła urządzić wnętrze wzorując się na okolicy, podkreślając walory samej bryły domu, jak również działki, na której się znajdował. Właściciele marzyli o nowoczesnym, ale i również komfortowym wnętrzu, gdzie można będzie spokojnie wypoczywać zarówno latem, jak i zimą. Ważne stało się więc wykorzystanie naturalnych elementów oraz zastosowanie kojarzących się z wodą odcieni błękitu, kobaltu, ultramaryny i turkusu.

Na dolnej kondygnacji w otwartej strefie dziennej znajduje się kuchnia i jadalnia z wyjściem na taras oraz przestronny salon. Biel ścian spaja całą przestrzeń, podkreślając skandynawski klimat aranżacji wnętrza. Dopełnia go drewno, które dodatkowo ociepla jego wizerunek. Północny charakter wystroju całej strefy dziennej wydobywają też zastosowane tu naturalne materiały: dębina, łupek, bawełna, szkło oraz filc. Brak dodatków rekompensuje piękny kolor granatu - kropla z tutejszego jeziora.

Autorka projektu: arch. Kamila Paszkiewicz.

Tekst: Natalia Jasińska.

Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH