Dominujący w salonie jasny kolor ciekawie przełamują elementy w różnych odcieniach brązu oraz pomarańczowe dekoracje. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Dominujący w salonie jasny kolor ciekawie przełamują elementy w różnych odcieniach brązu oraz pomarańczowe dekoracje. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
24 lis 2014 12:18

Salon z jadalnią: jasne wnętrze w kawalerce

Nowoczesny salon w kawalerce nad morzem jest idealny do tego, by spędzić w nim samotny, długi weekend lub zorganizować udaną „domówkę” z przyjaciółmi.

Kupując mieszkanie w Gdańsku Jelitkowie inwestorzy chcieli stworzyć w nim miejsce, gdzie można spędzić urlop czy długi weekend. Zorganizować spontaniczny wyjazd nad polskie morze i nie martwić się o miejsce w hotelu czy pensjonacie. Początkowo właściciele chcieli urządzić wnętrza w stylu Art Deco, jednak ze względu na dorastających synów, pozostali przy uniwersalnej, nowoczesnej estetyce – opowiada autorka projektu, arch. Małgorzata Galewska.

Jako miejsce przeznaczone do spożywania posiłków zarezerwowano niewielką przestrzeń salonu, tuż przy wejściu do kuchni. Nowoczesny, jasny stolik koresponduje z kolorem zabudowy kuchennej. Towarzystwa dotrzymują mu proste krzesła w apetycznym kolorze toffi. Ta sama barwa słodkiego karmelu pojawia się także w typowo wypoczynkowej części salonu – jako tapicerka wygodnego fotela.

Centralne miejsce w reprezentacyjnej części mieszkania zajmuje jednak nowoczesna kanapa narożna w kolorze ecru. Zazwyczaj służy za komfortowe siedzisko, jednak czasem bywa wykorzystywana jako łóżko. Zwłaszcza, gdy któryś z synów właścicieli zaprasza na weekend większe grono znajomych.

Minimalistyczne, nie skupiające na sobie uwagi oświetlenie optymalnie rozjaśnia salon nie koncentrując uwagi na lampach. Oryginalną dekoracją ścian są obrazy zakupione na aukcji młodej sztuki Dessa. Ożywiają one spokojną aranżację oraz wnoszą do wnętrza odrobinę ekstrawagancji.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH