Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Elegancki salon z jadalnią urządzono w szarościach. Szyku dodają efektowne dodatki. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz

Elegancki salon z jadalnią urządzono w szarościach. Szyku dodają efektowne dodatki. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 20 maj 2016 11:59 (aktualizacja: 21 maj 2016 20:25)

Salon z jadalnią - zobacz najlepsze pomysły architektów

Coraz częściej w naszych domach jadalnia stanowi część otwartej strefy dziennej i coraz bardziej oddala się od kuchni. Również pod względem stylu aranżacji bliżej jej do salonu.

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz salon i jadalnia bardzo często zlokalizowane są w bliskim sąsiedztwie. Wraz z przemijaniem mody na kuchnie zamknięte, a rosnąca popularnością kuchni salonowych, także jadalnia zbliżyła się - dosłownie i pod względem charakteru aranżacji - do salonu. 

Urządzając strefę dzienną równie dużą wagę przywiązujemy do urządzenia salonu i części wypoczynkowej co do wystroju jadalni, która stanowi integralną część tej przestrzeni domu czy mieszkania. Wybierając meble nie ograniczamy się jedynie do kompletu krzeseł i stołu, ale chętnie dodajemy komody czy witryny, w których przechowamy zastawę  stołową czy szkło. Ważną rolę odgrywają także dodatki i - coraz większą - oświetlenie nad stołem, które ma ogromny wpływ na wygląd i klimat jadalni. 

Poszukując inspiracji jak urządzić salon z jadalnią, warto sięgnąć do gotowych realizacji z polskich domów. Polecamy 10 projektów rodzimych architektów i projektantów wnętrz. Można znaleźć rozwiązania na różne metraże, w odmiennych stylach i modnej kolorystyce. Nowoczesne, glamour, w stylu vintage. Do domów jednorodzinnych i mieszkań w blokach. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA