Wnętrze stanowi przedłużenie tego, co widać na zewnątrz. Jest nowoczesne, minimalistyczne, oszczędne w ozdobne detale, ale też czarująco eleganckie i wcale nie zimne. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka, Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Wnętrze stanowi przedłużenie tego, co widać na zewnątrz. Jest nowoczesne, minimalistyczne, oszczędne w ozdobne detale, ale też czarująco eleganckie i wcale nie zimne. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka, Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
28 wrz 2014 21:07

Salon z kominkiem. Ten projekt Cię zachwyci

Proste, geometryczne formy, naturalne materiały i kominek, który swobodnie zwisa z ponad dwukondygnacyjnej wysokości pomieszczenia. Ten salon ma styl i charakter. Zobaczcie sami.

Położony w malowniczej okolicy dom to swoista oaza spokoju. Zachwyca nie tylko niesamowitą bryłą, ale też starym drzewostanem zachowanym wokół niego. Wszystko właściwie zaczęło się od niego. Inwestorzy dużą i ładną działkę położoną w okolicy Warszawy kupili właśnie ze względu na jej naturalne walory estetyczne.

Z tego też powodu zrezygnowali z katalogowego projektu domu, tak by bryła ich wymarzonego domu doskonale komponowała się z otoczeniem. Tak też i się stało. W konsekwencji stanął duży, przestronny dom, który dodatkowo podzielono na dwie zupełnie osobne strefy mieszkalne. Projekt obu wnętrz oddano w ręce projektantkom z pracowni Nasciturus Design – Kasi Kiełek oraz Agnieszcze Komorowskiej-Różyckiej.

Oczekiwania inwestorów co do wystroju wnętrz były proste. Chcieli  mieć wnętrze nowoczesne, funkcjonale, w którym można po prostu odpoczywać. Resztę pozostawiono w rękach projektantek. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Wszystkie prace przebiegły szybko i sprawnie, aż w konsekwencji powstał dom, którego wnętrze doskonale współgra z pięknem natury na zewnątrz. Najlepiej widać to w otwartym aż na dwie kondygnacje salonie.

Dominują w nim proste, geometryczne formy, które zostały ubrane w naturalne materiały – kamień i drewno. Ciepłe, jasne drewno dębu o ładnej, delikatnej fakturze równoważy chłodny w odbiorze bazalt i trawertyn. Największe wrażenie robi jednak kominek o futurystycznej formie, który swobodnie zwisa z ponad dwukondygnacyjnej wysokości pomieszczenia. Dodatkowo jeszcze palenisko obraca się, więc właściciele mogą cieszyć się przyjemnym ciepłem ognia siedząc na kanapie w salonie, ale i w jadalni. Ciepłą atmosferę tego w gruncie rzeczy minimalistycznego wnętrza podkreśla natura na zewnątrz.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH