Naturalnym rozwiązaniem, które powiększyło przestrzeń małego mieszkania było połączenie kuchni z salonem i jadalnią. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Naturalnym rozwiązaniem, które powiększyło przestrzeń małego mieszkania było połączenie kuchni z salonem i jadalnią. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
28 sie 2017 14:54

Salon z kuchnią. 20 pięknych zdjęć z polskich domów

Salon połączony z kuchnią i jadalnią pozwala na integrację całej rodziny. Nieraz jest centrum spotkań towarzyskich, jak również miejscem pracy.

Połączenie salonu z kuchnią i jadalnią to idealny sposób na urządzenie kawalerki. Mimo niewielkich rozmiarów oraz ograniczonej ilości światła dziennego mieszkanie tego rodzaju może zachwycać klimatem.

W tym przypadku rozświetlenie i ocieplenie wnętrza to główny cel projektanta wnętrz. Trzeba starannie dobrać materiały wykończeniowe, meble i kolorystykę. Najlepiej sprawdzą się tutaj jasne i radosne odcienie żółci, beżu czy bieli. Wykorzystując takie kolory, możemy pobawić się efektem gradacji.

Kuchnia otwarta na salon i jadalnię jest często koniecznym rozwiązaniem w przypadku mieszkań adaptowanych w budynkach przemysłowych. We wnętrzach typu loft granice pomiędzy pomieszczeniami są zwykle umowne i zaznaczone subtelnymi zmianami materiałów – drewniany parkiet przechodzi w betonową posadzkę, cegła łączy się z gładką ścianą.

W dużych wnętrzach najistotniejsze jest stworzenie wrażenia spójności oraz komfortu. Najłatwiej osiągnąć ten efekt minimalistyczną paletą – szarościami, czernią i bielą.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH